הערב (ה') התארח השר לביטחון פנים גלעד ארדן (הליכוד) באולפן 'חדשות 20' והתייחס למתיחות סביב רצועת עזה לקראת צעדת המחבלים. "חמאס מנסה לבצע פיגועים במסווה של הפנינג", אמר השר. "חמאס ישא באחריות לכל תוצאה והכוחות יקבלו גיבוי מלא".

באשר למכת ההדלפות מתוך חקירת המשטרה אמר השר כי הוא מנסה לעצור את התופעה. "פניתי מספר רב של פעמים ליועץ המשפטי לממשלה", אמר השר. "אמרתי לו שהדברים הללו פוגעים באמון הציבור במערכת אכיפת החוק".

"חמאס מנסה לבצע פיגועים במסווה של הפנינג". השר ארדן בראיון לחדשות 20

 

ארדן המשיך ואמר: "אני בהחלט מקווה שאחת ולתמיד הוא יפתח בחקירה, וכמו שראינו לפני למעלה מעשור כשנפתחה חקירה כזו כשאריאל שרון נחקר באותה פרשה של סיריל קרן, שהמדליפה היא ליאורה גלאט ברקוביץ' הפרקליטה המלווה, אני מאמין שגם הפעם, אם תיפתח חקירה שכזו, תיווצר הרתעה".

"בינתיים", הוא אמר, "אני זה שקידמתי חוק שכל קציני המשטרה עכשיו מחויבים לעבור פוליגרף, מה שלא קיים בשום גוף אחר, ואני מקווה שהיועץ המשפטי לממשלה ירים את הכפפה ויורה סוף סוף על חקירה שתגלה לכולנו מי מדליף מהחקירות".

השר נשאל האם לדעתו ראש הממשלה צריך להתפטר באם יוגש נגדו כתב אישום והשיב כי "דווקא היום יש חיזוק לעמדה לפיה ראש ממשלה לא צריך להתפטר גם אם יוגש נגדו כתב אישום", אמר. "אם הוא יתפטר או יאלץ להתפטר ולאחר מכן הוא ייצא זכאי בבית המשפט, הרי שהפגיעה בדמוקרטיה הישראלית, הפגיעה בציבור שתומך בראש הממשלה, בליכוד, בדרך שלנו ובצעדים שאנחנו נוקטים, הפגיעה הזאת תהיה פגיעה חמורה מאד מאד".

לא צריך להתפטר גם אם יואשם. ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת, מרץ 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

לדבריו, "השיטה במדינה דמוקרטית היא שהמשטרה חוקרת. בעניין של נבחרי ציבור או חקירות חמורות זו לא סמכותה להגיש את כתב האישום. הפרקליטות שוקלת ומחליטה אם להגיש כתב אישום וכמו כל מדינה דמוקרטית, יש בית משפט ששומע את שני הצדדים ומחליט".

לאור המקרה של אלון חסן שזוכה היום מכתב אישום, אמר השר כי טוב שבית המשפט אינו פועל על אוטומט. "דווקא ביום הזה שיש זיכוי בפרשה שקיבלה כל כך הרבה כותרות (פרשת אלון חסן -חדשות 20), הנה החיזוק לעמדה שלדעתי צריך לדבוק בה: ראש הממשלה לא צריך להתפטר גם אם יוגש כתב אישום", הוא שב והדגיש.

ארדן סירב לומר האם בכוונתו להאריך את כהונת המפכ"ל.

חדשות 20

חדשות 20