"אם הם היו משקיעים רבע מהכוחות שמשקיעים בלהעיף אותי, בלנסות להעיף את חנין זועבי או זחאלקה מהכנסת או אולי לעזור ללוחמי צה"ל או לעזור לעניים או למי שצריך, וואלה היינו מדינה נהדרת היינו במצב מעולה. אולי לא הייתי צריך להתפקד בכלל", כך אמר היום (א') הראפר "הצל" בראיון מיוחד לאתר ערוץ 20 על מתקפת הגינויים נגדו עקב התפקדותו למפלגת השלטון. הבוקר אמר השר צחי הנגבי לגל"צ כי יפעל לבטל את התפקדותו של הראפר. בשיחה עם אתר ערוץ 20 מגיב "הצל" על דבריו של הנגבי, שוטח את התכניות שבכוונתו לקדם במפלגת השלטון וגם מספר מה דעתו על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הראפר מסביר את החלטתו להתפקד. מתוך דף הפייסבוק של "הצל"

"קודם כל זה היה צפוי", אמר אליאסי לערוץ 20, "כל מי שעד עכשיו הגיב היה צפוי ולא הפתיע אותי אפילו במילימטר". "מה יש לצפות מהם? שהם יקבלו את זה בשמחה שנכנס מישהו שהוא אומר שהוא רוצה להחזיר את הליכוד ימינה כשהם עובדים כל כך קשה על למשוך אותו שמאלה?". הוא הוסיף כי, "הנגבי הצביע בעד ההתנתקות. זאת אומרת שזה בן אדם שב-D.N.A שלו הוא לא אמור לאהוב אותי".

השר צחי הנגבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
השר צחי הנגבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"הצל" חזר ותקף את ח"כ בני בגין ואמר כי הוא רחוק מאוד מאביו המנוח, ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין ז"ל: "הוא ממש לא אבא שלו. המורשת של אבא שלו חשובה, הבעיה שבגין גם כן מושך כל הזמן את הליכוד שמאלה. כל הזמן הולך לצד של בג"ץ, נהלי פתיחה באש, כל דבר שאפשר לנטרל ולהגביל ע"י בג"ץ הוא הולך לשמה".

הראפר אינו אדיש למציאות הקיימת ובשל כך וכן בשל הזדהותו עם "הליכוד" ("זה הבית"), בחר להתפקד דווקא אל מפלגת השלטון. "הייתי רוצה לקדם כל דבר. הייתי רוצה לקדם טיפול ביוקר המחיה בביטחון, הייתי רוצה לקדם את נוהל פתיחה באש ( מתייחס בין היתר לפרשת אלאור אזריה- ב.ב.), הייתי רוצה שלא יקריבו את לוחמינו בשם הנאורות ועוד הרבה דברים. אם תשאלי אותי אם יש משהו שאני מרוצה ממנו היום? אז אין. יש הרבה דברים שמעניין אותי לטפל בהם".

"יש גורמים פשיסטים בליכוד"

"כשסגן הרמטכ"ל אמר שהוא רואה דברים פשיסטים שקורים פה אולי הוא מתכוון לזה, לחוסר דמוקרטיה. כל הזמן מצחיק אותי אני מתכוון עם השמאל על המילה 'פשיסטים' שהיא מילה קשה, אבל כנראה יש גורמים בליכוד שהם גורמים פשיסטים. עובדתית. אנטי דמוקרטיים פשיסטים. תראי מה הם עושים בגלל התפקדות של בן אדם לליכוד. הכי מצחיק שהם מחליטים 'דעותיו אינן תואמות את דעות הליכוד'. הם לרגע עצרו לשאול מה דעותיי בכלל או שהם מושפעים מהתקשורת? אני חושב שלפי ההשפעה מהתקשורת אז בכלל לא היו מקבלים היום את מירי רגב להתפקד, בוודאי שלא להיות שרת התרבות".

לדבריו, "זה קצת מגוחך, 110 אלף איש התפקדו לפניי יש להם בעיה איתי. למה? ככה תקשורת. אבל בסדר שום דבר לא מפתיע אותי".

בסרטון בפייסבוק הוא קרא לעוקביו בשבוע שעבר להתפקד גם כן למפלגת "הליכוד" ולהקים את "משמר הליכוד". "שלחו לי לפחות 300-400 מספרי טלפון להתפקדויות שמוכנים להתפקד ברגע זה. ביקשתי בצורה מינורית ביותר התפקדות, זה רק מראה מה יהיה כשאבקש התפקדות אמיתית", מספר אליאסי.  "צחי הנגבי אמר שהוא ילך לחפש דרכים להעיף אותי מהליכוד? אני חושב שהוא יצטרך לקחת בחשבון שאם הוא לא יצליח, בפריימריז אני אזכיר לו את זה".

לדבריו טרם התחיל במפקד של עוקביו לליכוד בשל אשפוזו של ח"כ אורן חזן. "אני בדיוק מתארגן ללכת לבקר אותו".

ח"כ אורן חזן על התפקודתו של "הצל" לליכוד

"נתניהו מנהל את המדינה עם אזיקים על הידיים"

"הרבה גורמים אמרו שאני בא נגד נתניהו אני ממש לא בא נגד נתניהו" מבהיר אליאסי. "נתניהו הוא ראש הממשלה והוא מנהיג המדינה הזאת והדבר האחרון שאני בא כרגע זה ללכת נגדו – מספיק הולכים נגדו".

הוא מספר כי לבד ממערכת הבחירות האחרונה, תמיד הצביע לליכוד. "תמכתי בו כל השנים האלה.  אבל אני חושב שלנתניהו עצמו נמאס, ככה זה ההרגשה כללית. אני חושב שאם הוא יגיד שזה לא נכון הוא משקר ולדעתי צריך דם חדש, אבל זה לא משהו נגדו. שיסע לתאילנד לנוח קצת, אנחנו תומכים בו. אני חושב שהוא צריך את זה".

"אני תמכתי בנתניהו בתור ראש הממשלה שלי שעומד איתן מול ארה"ב, שעומד איתן מול כל ההשמצות. אני לא מסכים עם כל דבר שהוא עושה, אבל אני מבין גם שהוא מנהל את המדינה הזאת עם אזיקים על הידיים וזה קשה", אומר אליאסי.

לדבריו, בשל המתקפות שהוא עצמו חווה מהתקשורת, הוא מבין כי העליהום התקשורתי על ראש הממשלה גובה מנתניהו מחיר כבד: "התקשורת מחסלת אותו, מחסלת את המשפחה שלו. זה לוקח הרבה מבן אדם. זה לא קל, אני יכול להגיד את זה מאיפה שאני יושב".

דיון הפטריוטים בנושא הצטרפות הצל למפלגת הליכוד

הנגבי: "הצל לא יהיה חבר בליכוד"

כזכור, בשבוע שעבר התפקד הראפר יואב אליאסי המכונה "הצל" אל מפלגת "הליכוד". אליאסי, בן 36, תל אביבי מתחזק דף פייסבוק ובו רבע מליון עוקבים שמשתפים את הפוסטים שלו ומגיעים להפגנות שהוא מארגן למען חיזוק חיילי צה"ל, לאיסוף תרומות ולביקור פצועים.  "זה חלק ממהלך גדול שאני מקיים להגדיל את התמיכה במפלגת הליכוד", אמר ח"כ חזן לשרונה מן מתכניתנו "זה היום", לאחר שזה פקד את אליאסי. "בשעה שיש מי שפוקד שמאלנים לליכוד, אני מביא את הלב והנשמה של הימין האמיתי לשורותיה של המפלגה".

ח"כ בני בגין תקף את המהלך ובראיון ל"מעריב אונליין" אמר: "כאשר יש מי שנוהג כלפי יריבים פוליטיים בבריונות, מתפאר בה ומסית אחרים לנהוג כך ומגיש מועמדות לחברות לליכוד הוא מטיל עליו צל". ח"כ בגין הוסיף כי "על פי הבנתי, תקנון הליכוד מאפשר למנוע אישור מועמדותו וכך יש לנהוג".

בפוסט בפייסבוק השיב הצל, "בני בגין מפחד ובצדק, כי עם כל הכבוד וההערצה שיש לי לאביו, במקרה שלו התפוח הרקוב נפל רחוק רחוק מהעץ והוא יודע שאני אומר שצריך לנקות את המסתננים שחדרו לשורות הליכוד, השם שלו יעלה והוא פשוט ניסה להקדים תרופה למכה. אז מעניין שאדם שחינך את הילדים שלו לשנאת ישראל ושנאת היהדות מטיף לי מוסר וקורא לי בשמות".

הצל התבסס בדבריו על ראיון עבר עם בנו של בגין במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" וטען כי "אביטל בגין בתו התאסלמה והתחתנה עם גבר ערבי ובנו אבינדב המיר את דתו לבודהיזם והוא אנטי ציוני פעיל באנרכיסטים נגד גדר מאלו שזורקים אבנים בבילעין על לוחמי צה"ל".

מכתב של קבוצת מתפקדים נשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו נגד התפקדותו של הראפר בטענה שהוא עלול לפגוע תדמיתית במפלגה והבוקר הצטרף השר צחי הנגבי ואמר "הוא לא יהיה חבר בליכוד כי עמדותיו אינן תואמות את הליכוד". השר לא פירט כיצד יבטל את ההתפקדות אך הוסיף כי "הזמן יוכיח".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20