הערב (ד') התראיין הראפר יואב אליאסי, המכונה "הצל", לתכניתם של ירון וילנסקי ויועז הנדל בגל"צ בעניין החלטתו להתפקד למפלגת הליכוד. לדבריו מטרת ההתפקדות היא להחזיר את הליכוד לדרכו של ראש הממשלה המנוח מנחם בגין ז"ל.

מוקדם יותר העלה הראפר סרטון לעמוד הפייסבוק שלו בו הוא קורא להתפקד לליכוד על מנת "להחזיר את הליכוד לימין". וקינח במחווה לראש הממשלה המנוח בגין " אם יש כמה כאלה שיעקמו את האף, אז שיהיה להם אף עקום".

הראפר מסביר את החלטתו. מתוך דף הפייסבוק של "הצל"

נזכיר כי הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי אליאסי נפגש אמש עם ח"כ אורן חזן וחתם על טופס התפקדות למפלגת "הליכוד". בכוונתו לפקוד עוד רבים מחבורתו "האריות של הצל" ולהקים פורום מפלגתי בשם "משמר הליכוד". את המפגש בין השניים ערך שלומי חזות, פעיל ליכוד ירושלמי ותיק, שפוקד מתפקדים חדשים למפלגת השלטון במטרה לחזק את כוחו של ח"כ חזן.

בראיון לגל"צ הסביר הצל כי התפקד דווקא לליכוד משום שהיא תישאר מפלגת השלטון והוסיף "זאת המפלגה שאני גדלתי עליה, על הערכים שלה בתור ילד. פחות מאיך שזה נראה היום, יותר איך שזה היה פעם".

לדבריו, הליכוד של פעם ייצג את "ארץ ישראל השלמה. לא היו מתחנפים כל הזמן לשמאל, לא היו מתנצלים ללא הפסקה, לא היו מזגזגים בלי הפסקה . די זה כבר נראה מגוחך. זה מביך הדבר הזה".

כשנשאל מדוע לא התפקד למפלגה קיצונית יותר מהליכוד השיב בכעס "למה החלטת שאני יותר קיצוני מהליכוד?"."מכניסים לי מילים לפה ומחליטים לי מי אני ומה אני חושב", התרעם הראפר. כשנשאל האם הוא מקבל מציאות של דו קיום בין יהודים לערבים הפתיע את מראייניו וגילה כי הראפר כי הוא למד בבי"ס מעורב יהודי וערבי בעיר יפו בה גדל.

כרגע אינו מתכנן להתמודד על מקום ברשימה לכנסת "אני לא רוצה להיות פוליטיקאי, אני רחוק מזה". הוא טוען כי הוא "שונא את הפוליטיקה, את איך שהיא נראית היום" ובכוונתו "להחזיר את הליכוד למה שהיה פעם". כשנשאל האם הכוונה לליכוד של בגין השיב בחיוב.

להנחיל את מורשתו. מנחם בגין ז"ל. צילום: לע"מ
הצל מבקש להחזיר את הליכוד לימי מנחם בגין ז"ל. צילום: לע"מ

הצל תקף את מדיניות "שתי מדינות לשני עמים" שלטענתו מטרתה להרגיע את הרוחות בחו"ל. הוא סיפר כי תמך בראש הממשלה נתניהו והוסיף "אני חושב שת'כלס יכול להיות שהוא עשה את שלו. הוא תרם הרבה למדינה הזאת ואולי צריך דם חדש". למרות זאת בעיניו אין כעת מנהיג שראוי להחליף את נתניהו.

"אני ישבתי עם אורן, הגענו להחלטה שזה מה שצריך לעשות וזה מה שעשינו" סיפר על תהליך ההתפקדות.  על ח"כ חזן אמר הראפר: "אני מאוד מתחבר לדעות שלו, לצורה שהוא מציג את הדעות שלו, לפוליטיקה החדשה בלי להתחנף. להגיד דברים כמו שהם. די יאללה הגיע הזמן אנחנו ב2016 נגמר הפוליטיקה הישנה של לנשק תינוקות. מספיק".

הוא התייחס לעצומה נגדו בקרב חלק ממתפקדי הליכוד ואמר "זה לא מפתיע, אלה בדיוק האנשי ליכוד שאני חושב להוציא מהליכוד. אני לא חושב שאלה אנשי ליכוד". קבוצת "הליכודניקים החדשים" השתמשה בראפר בעמוד הפייסבוק שלה כדי למשוך אנשים להתפקד לליכוד ולהוות לו משקל נגד.

על מתנגדיו אמר "זה ממש לא הרוב. הרוב זה העם. יש לי רבע מליון עוקבים תוך שנתיים אז אתה לא יכול להגיד לי הליכוד".  עוד הוסיף "אתה יכול גם לקרוא לי קיצוני אבל אני המיינסטרים כל השאר קיצוני".

"המקום הזה זה הבית שלי" אמר. חברי כנסת רבים בירכו אותו, אך אליאסי סרב לפרט את שמותיהם "אני לא מדבר בשם אחרים, מי שרוצה לדבר בשמו ידבר". יואב אליאסי רוצה להחזיר את הליכוד לימיו של בגין, השנה היא 2016 אך הוא מאמין כי "המורשת נשארת".

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20