פרופסור שמחה גולדין ורעייתו לאה גולדין, הוריו של לוחם גבעתי הדר גולדין הי"ד שנפל בצוק איתן, תקפו היום (ג') בחריפות את ממשלת ישראל. ההורים השכולים מאשימים את הממשלה בכך שהיא לא מיישמת בפועל את מסקנות הקבינט, מרעיפים הטבות על מחבלים בבתי הכלא ולא פועלים על מנת להשיב את בנם לקבר ישראל.

מתוך לפני כולם, ימים א-ה בשעה 19:15

המשפחה פנתה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן וכתבה: ״לא לחינם אסירי חמאס נמנעים מלקחת חלק בשביתת הרעב. תנאי הדה-לוקס שלהם בבתי הכלא הישראלים הם הרבה מעבר לכל דמיון וכוללים לימודים אקדמיים, צפיה חופשית בטלויזיה, אספקה שוטפת של ספרים ועוד".

כזכור, בינואר 2017 הקבינט החליט לנקוט בסנקציות נגד החמאס על מנת להשיב את אורון שאול והדר גולדין הי"ד לקבר ישראל. במשפחה אומרים כי הממשלה לא מבצעת את החלטת הקבינט. "למרות החלטות הקבינט, האסירים הבטחוניים המזוהים עם חמאס בכלל ואלו המזוהים עם חמאס עזה בפרט ממשיכים בקייטנה שלהם בבתי הכלא בישראל. כואב וצורם לנו שהגורמים המקצועיים בממשלת ישראל נמנעים מיישום החלטות הקבינט מלפני שלושה חודשים. אנו משוכנעים שדרך של הפעלת לחץ על חמאס והפעלת יד קשה כנגד אסירי חמאס בבתי הכלא יכולה להוביל לפריצת דרך להחזרת אורון והדר חזרה הביתה״, אמרו במשפחה.

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל
החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד

המשפחה התייחסה לנושא בדצמבר 2016 ואמרה: "אנו מצפים שבדיון הזה יתקבלו החלטות אופרטיביות, ולא נשמע שוב את האמירה הקבועה של ראש הממשלה ושריו שממשלת ישראל עושה הכל כדי להשיב את הבנים. פעם אחר פעם האמירה הזו מתגלה במערומיה וכאמירה ריקה מתוכן. החובה המוסרית שלנו כעם ושל צה״ל היא להחזיר החיילים משדה הקרב. לצערינו, ראש הממשלה הניף דגל לבן מול החמאס וויתר על השבתם של הדר ואורון הביתה", כתבה המשפחה.

לדבריהם, "ממשלת ישראל מפגינה חולשה נוראית מול החמאס. בזמן שהדר ואורון נמצאים בשבי החמאס נתניהו משחרר גופות של מחבלים, אסירי החמאס מקבלים תנאי דה-לוקס, הממשלה משלמת את משכורות מחבלי החמאס והמדינה מכניסה לרצועה סחורות בהיקפים שאף ממשלה לא ביצעה בעבר. בזמן שמקימים מפעלים להתפלת מים בעזה מדינת ישראל אפילו לא דורשת לקבל מידע על הדר ואורון ולא מנהלת מו״מ להחזרתם".

 

אלעד שור

אלעד שור