הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת ההסדר ברמת גן, טען אמש בוועידת האיחוד הלאומי כי ישראל הופכת ל"להט"ביסטן" וזכה למטר גדופים במהלך היום. הערב הוא הגיע לאולפן "היום הזה" והסביר: "יש ויכוח לא פשוט על מהי משפחה, מהו תא בריא ואנחנו מחזיקים בדעה שהיא נכונה גם אנושית וגם תורנית שמשפחה היא אבא, אמא וילדים. יש אנשים שקשה להם וצריך לטפל בזה בנפרד".

הרב שפירא ב"היום הזה". צילום מסך

 

בהקשר זה טען הרב שפירא כי יש נסיונות להשתיק קולות שמרניים בחברה: "אני דיברתי על השיח. אנשים שמכוונים למשפחה בריאה, פורחת, יהודית שורשית כמו בכל הדורות, פתאום מפחדים להגיד את דעתם, סותמים את פיותיהם, מתייחסים אליהם כמשהו שהוא מחוץ לגבול הלגיטימי הוא הזוי ויותר מכך הוא לא יכול להיות שותף בשיח. על זה דיברתי. החולי של סתימת פיות שאומר שרק מי שיש לו את הדעה נכונה "הנאורה" שמפרקת את המשפחות, הוא יכול לדבר ולומר את דעתו אבל מי שממשיך את מה שקיבלנו מסיני ומה שכל האנושות וכל הפריחה של החיים בעולם תלוי בו, משפחה בריאה נורמטיבית אבא אמא וילדים הוא לא יכול לומר את דעתו, ברגע שהוא פותח את פיו כולם מתנפלים עליו".

לדבריו, "הסיום הזה מלמד בד"כ על דיקטטורה, על שלטון עריץ שדוחק ומדכא את המיעוט שחי לידו ואני חושב שמבחינה תקשורתית תרבותית יש פה דיכוי שנעשה בכוחניות עם הרבה מאד רמקולים ומילים חמורות וחריפות שמנסות לסתום את הפה ולהלך אימים ולא לאפשר לדעה הבסיסית השורשית היהודית משכבר הימים לבוא לידי ביטוי".

הרב שפירא הסביר מה גרם לו לומר את הדברים. "התחושה שאני באתי לבטא", אמר, "נבעה מכך שמנהיג אמר שהבעיה של הציונות הדתית שהיא נתפסת כהומופובית – בזה האשים אותנו, מישהו בתוך הציונות הדתית כשיח פנימי בראיון בעיתון בשבוע האחרון אמר שיש בעיה תדמיתית שלנו שאנחנו נתפסים כהומופובים וקיצוניים וצריך להתגייס לטפל בזה ועל זה הגבתי שאדם מתוך הציונות הדתית יצייר אותנו כאילו זו בעיה שלנו שאנחנו הומופובים מייצר אותנו כבעלי פוביות שמסתובבים בעולם עם פחדים מהתופעה שהולכת ומתפשטת אבל היא לא מפחידה אותנו, היא מצריכה טיפול, דיון, אמירה ציבורית, הכוונה וחינוך אבל לא פוביה".

באשר לביקורת שספג היום טען הרב כי "יאיר לפיד סובל מדתופוביה". לדבריו, "ברגע שרב אמר את דעתו ואני אמרתי שהחולי הוא שלא נותנים לנו לדבר וישר אומרים שאנחנו הומופובים כי במצע של האיחוד הלאומי שעליו נתבקשתי לדבר כתוב שאנחנו לא נוגעים במה שאדם עושה בביתו אבל אנחנו מחנכים ומכוונים למשפחה יהודית של אבא אמא וילדים וכשהסברתי את התופעה הזו מיד ההצעה הייתה להעביר אותי ממשרתי, כלומר מישהו מהלך עלי אימים לסתום את פי אבל לא רק עלי, הוא אומר לכל השאר אם מישהו מכם יפתח את הפה  אנחנו נעשה כמעשה הזה, נעוט עליו ונערער את כסאו, היזהרו והישמרו. הכתובת שלו זה כל הרבנים והאנשים שרוצים להמשיך את תורת משה והיהדות המסורתית מאז ומעולם, הוא רוצה לאיים שלא נדבר אלא מה שכשר בעיניו וזה לא יצליח".