אמש האריכה המשטרה את מעצרם של שלושה מתוקפי הרב הבלין ושר הביטחון קרא למצות עימם את הדין. הקיצוניים תקפו את הרב משה הבלין וחדרו לביתו שבקרית גת. התקיפה התקיימה על רקע תמיכתו של הרב המכהן כרבה של קרית גת וכראש ישיבת חב"ד בעיר, בהסכם הגיוס של בני הישיבות.
הפטריוטים מדברים על תקיפת הרב הבלין
הרב הותקף על ידי הקיצוניים ביום רביעי האחרון, בשעה ששהה בביתו עם רעייתו הרבנית. המוחים הביעו תרעומת על ההסכם שלדבריהם חתם הרב מול צה"ל בעניין גיוס חסידי חב"ד. עדי ראיה סיפרו כי למקום הגיעו לפחות 20 פעילים שצעקו ופיזרו כרוזים נגד הרב. הרב הבלין ואשתו ניסו ללא הצלחה להבריח את המוחים. רעיית הרב פונתה לבית החולים לאחר שחשה ברע.
המשטרה עצרה שלושה מהתוקפים וכאמור, אמש אישר בית המשפט באשקלון את הארכת מעצרם לבקשת המשטרה.

השר ליברמן: להחמיר עם התוקפים

"יש להעביר מסר ברור לאותם מתפרעים שמדינת ישראל לא תסבול כל סוג של הסתה או אלימות נגד אותם חיילים ורבנים", אמר אמש שר הביטחון ליברמן בתגובה לתקיפה. השר דרש "למצות את הדין ולהחמיר בענישה כלפי תוקפיו של הרב משה הבלין".

הותקף בביתו ע"י קיצוניים. הרב משה הבלין. מתוך ויקיפדיה
הותקף בביתו ע"י קיצוניים. הרב משה הבלין. מתוך ויקיפדיה

לדברי השר, "תקיפת הרב היא חציית קו אדום והמקרה הזה צריך שישמש בידי מערכת אכיפת החוק תמרור אזהרה כלפי אלו שמאיימים, משמיצים ופוגעים בחיילים חרדים ובמי שפועל למען שילובם של החרדים בצה"ל".

"רק פעולה החלטית ובלתי-מתפשרת וענישה משמעותית כלפי אותם תוקפים תוכל לשים סוף לתופעות הפסולות הללו ואני מצפה ממערכת אכיפת החוק על כל זרועותיה לפעול בהתאם", הוסיף ליברמן.

לפני מספר ימים פנה שר הביטחון במכתב אל שרת המשפטים, איילת שקד, ואל השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בבקשה להעביר מסר תקיף למסיתים נגד המתגייסים החרדים, כי המדינה לא תהיה סובלנית כלפי אלימות והסתה נגד רבנים וחיילים.

דורש למצות את הדין עם התוקפים. השר אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
דורש למצות את הדין עם התוקפים. השר אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גם ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) התייחס לתקיפת הרב ואמר: ״אני מגנה בכל תוקף את הניסיון להטיל אימה ופחד על כל אישיות תורנית התומכת בגיוס חרדים לצה״ל. מדובר בתופעה חמורה שעל גורמי החוק לפעול נגדה במהירות ובנחישות ולהעמיד את התוקפים לדין״.

״אני מחזק את הרב ורעייתו שעושים עבודת קודש בתרומתם להפלת החומות בין החברה הישראלית לבין החברה החרדית" הוסיף פרץ, "הגיוס לצה״ל הוא סמל ההשתלבות, סמל ההחלטה לשאת בנטל ביחד עם כל עם ישראל שמשלבת תורה ודרך ארץ, תורה ומלאכה, תורה והגנה על מדינת ישראל״.

פרץ שוחח עם בני המשפחה וחיזק את ידם "ובמיוחד את רעייתו שחוותה חוויה קשה בתוך ביתה. את האלימות והרוע הזה נעקור מהחברה הישראלית״.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20