ענבל אור הגיעה אמש לדיון גורלי שבסופו היה אמור להכריע האם תוכרז כפושטת רגל.  דיון דרמטי וארוך בן 5 שעות שמטרתו להבין כיצד יש פער של 120 אלף שקלים בין דוח המפרק לדוח שהגישה אור.

רואה החשבון והשמאי שחתומים על הדוח של ענבל נחקרו, אך היא עצמה לא נחקרה בשל בקשה בהולה שהגישה לביהמ"ש שלא להיחקר בשל מצבה הרפואי. היא התחרטה על כך אך השופט לא אישר לה להיחקר. היא הוצאה ע"י השופט לאחר שנכנסה אל דברי עורכי הדין ושוחחה עם רינת ספיבק.

"הגיע המפרק מיוזמתו שלו פרץ לי לדריה. השגת גבול, לא הגשתי נגדו תלונה למשטרה. אולי חבל שלא עשיתי כך. אבל הוא פרץ לדירה, לקח .. פשוט השתלט על הדירה והוציא תמונות לתקשורת כאילו הרסתי את הבית שהוא עדיין בחזקתי. זו דירה שאני גרה ועזבתי מיוזמתי במטרה לפנות אותה, אבל הוא כבר החליט שזה שלו והוא פירק. הלך וסיפר על נכס במנהטן שלא קיים. סיפר והוציא בעזות מצח  דיבה שאני גנבתי כסף לכיסי. עומד פה רואה חשבון סומך וגרינברג והם אומרים כל הכספים נכנסו לחברה", סיפרה ענבל אור לכתבים.

 

לרוכש ניסים ניצחון מפרוייקט הירדן שדרש את כספו, ענתה אור: "אני מוכנה להחזיר לך את כל ה100,000 שקל ולכולם אבל המפרק לא נותן להחזיר". "מכרו 107 דירות ל38 דיירים. ארבע פעמים מכרו כל דירה!" אמר ניצחון.

השופט אורנשטיין היה אמור להכריע האם צו הפירוק והכינוס הזמני יהפך לקבוע ואור תוכרז כפושטת רגל. ביהמ"ש טרם הכריע. נציין כי בדוח שהגיש רו"ח  לפני מספר שבועות הוא טען שלחברות של אור יש יתרה של 7 מליון שקלים, בעוד אתמול טען כי היא ביתרה של מליון בלבד. פער של 6 מליון.

לדברי אור אם תוכרז כפושטת היא תערער לעליון. "אין בתי משפט, אין אמת, אין צדק. יש מפרק שרוצה להרוויח כסף ולקחת מהנושים את הכסף ועצוב לי לראות שביהמ"ש נותן לזה יד. לכן התפרצתי ולא יכולתי להישאר,.כי למעשה את רואה את השקרים לא ממוסמכים. חקירה שבה לא נותנים לי לעמוד ולדבר ולהגיד את הדברים כהוויתם. אני מניחה שיום אחד זה יתפוצץ והמדינה תזדזעזע מהדבר הזה", אמרה אור.

עורכת דינה של אור , עו"ד אוריאל זעירא, אמר בשיחה עם שרון גל: "ההליך המשפטי הגיע לשלב המכריע. טענות הצדדים נשמעו, החברות וענבל אור טענו שהן יכולות להביא להסדר נושים תוך זמן קצר,.שבמסגרתו כל מי שחייבים לו כסף יקבל את כספו ללא צורך בפשיטת רגל, ללא צורך בפירוק. ביהמ"ש שמע את טענותינו וייתן החלטה".

לדבריו "הטענות של ענבל הן כנות היא מוכנה לוותר על נכסים לטובת הנושים". על הפער בין דוח המפרק לדוח של ענבל אמר "הפער לא קיים באותו מישור". בחברות המפרק טוען שיש יותר התחייבות לנכסים בעוד אנבל טוענת שהם מאוזנים והציגה חוות דעת בהתאם. "באופן האישי אין מי שמחולק שלענבל אור יש נכסי מקרקעין פרטיים רבים שעולים על ההתחייבויות שלה והיא מוכנה לעשות הסדר באמצעות הנכסים האלה".

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה