ח"כ אבי דיכטר (ליכוד), המכהן כיו"ר ועדת חוץ וביטחון, התייחס אמש לפרסומים אודות שיחתו עם רה"מ ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק: "בעקבות הצהרותיו הפומביות של אהוד ברק על נזק בטחוני אסטרטגי שנגרם כביכול למדינת ישראל, התקשרתי אליו ביוזמתי ובקשתי להיפגש עמו כדי לשמוע פרטים על הנושא ובהתאם לכך לקבל החלטה כיו"ר ועדת חוץ ובטחון ויו"ר ועדת המשנה למודיעין. לצערי אהוד ברק דחה בקשתי לפגישה שכזו מכל וכל".

הזמין את ברק. ח"כ דיכטר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
הזמין את ברק. ח"כ דיכטר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הדברים נאמרו על רקע האשמותיו של ברק בשבוע החולף כי נגרם נזק אסטרטגי למדינת ישראל. בעקבות כך דרשו מס' ח"כים מדיכטר וביניהם ח"כ עומר בר לב,לזמן את ברק לוועדת המשנה למודיעין על מנת למסור את המידע שבידו, אך האחרון סרב.

"ועדת המשנה איננה תכנית כבקשתך, לא של בכירים לשעבר ולא של זוטרים. היא מתכנסת על-פי החלטת יו״ר הוועדה כאשר השתכנע שיש לכך הצדקה. הרף הנמוך ביותר לכך הוא מידע באשר לסיבת הבקשה להופיע בפני הוועדה", אמר דיכטר.

"כשמר ברק יאות לשתף את יו״ר הוועדה בנושא שלשמו הוא מבקש להופיע בפניה, ניתן יהיה לבחון הבקשה בצורה רצינית ומכובדת, גם משום בכירותו. במידה ומר ברק ירצה להיפגש עם יו״ר וועדת חוץ וביטחון ולהעביר את הדיון לפסים ענייניים יותר מאשר רק כותרות בתקשורת, הזמנתי בעינה עומדת", הוסיף.

הפטריוטים מתייחסים להאשמות של ברק

ברק: "הכישלון – ידוע מראש"

כאמור, בשבוע שעבר תקף ברק את רה"מ המכהן בנימין נתניהו וטען כי הוא מערער בהתנהלותו את היחסים ארה"ב וגורם נזק בטחוני. בכנס של תנועת "דרכנו", אמר ברק כי "כאשר ייחתם בקרוב הסכם הסיוע הצבאי האמריקאי לעשור הבא יסתבר לכל היקף הנזק מהימורו המופקר של נתניהו בניהול היחסים עם הבית הלבן. הכתובת הייתה על הקיר. הכישלון -ידוע מראש. אז מה עבר בראשו של נתניהו?".

"מחיר כבד יש גם להתרחשות שבה שוב, צרוף מדאיג של חוסר יכולת לשפוט אינטרסי בטחון עמוקים ואת סדר העדיפויות שהם מכתיבים, לצד העדר הפנמה של פוטנציאל שיתוף הפעולה עם ארה״ב וכן התנהלות אופרטיבית לא מוקפדת, הובילו לחשיפה מטרידה ביותר של ישראל מול אתגר בטחוני מרכזי. מפאת רגישותם של הדברים לא אוכל לפרט יותר מכך. ובכל זאת אחזור ואומר: ׳ככה לא בונים חומה. ככה לא מבצרים ביטחון לאומי׳", הוסיף ברק.

מאשים. אהוד ברק. צילום: פלאש 90
מאשים. אהוד ברק. צילום: פלאש 90

במפלגת הליכוד הגיבו לדבריו כי "כשמדובר בסיוע ביטחוני מארה"ב, ברק הוא האחרון שיכול לדבר. בשעה שראש הממשלה נתניהו עומד להביא להסכם סיוע חסר תקדים עם ארה"ב של קרוב ל-40 מיליארד דולר, אנחנו עדיין מחכים לכמיליארד הדולר של סיוע בטחוני מארה"ב שברק הבטיח שנקבל בזמן נסיגתו החפוזה מלבנון, נסיגה שהובילה להשתלטות איראן וחיזבאללה על דרום לבנון וירי של אלפי טילים משם על ערי ישראל".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20