בצל הדשדוש בסקרים, המפלגה הרפובליקנית קוראת לישראלים בעלי זכות בחירה בארצות הברית להצביע לטראמפ. אמש (ב') הושק בארץ הקמפיין של טראמפ בישראל הפונה אל קהל פוטנציאלי של כ-350,000 ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית וזכות הצבעה, חלקם מהמדינות המתנדנדות.

האם זה מה שיקרב אותו לניצחון ויביס את הילרי קלינטון? נציג המפלגה הרפובליקנית בישראל מארק צל שוחח עם עמית קוטלר בתכניתנו "כלכלי בלילה".

מארק צל, נציג המפלגה הרפובליקנית בישראל, מתוך "כלכלי בלילה" 15.8.16

"זו לא ספקולציה, זו עובדה", טוען צל. "במערכת הבחירות בשנת 2000, ג'ורג' בוש זכה בנשיאות ב-537 קולות בדרום פלורידה. בארץ באותה מערכת, 1,500 אמריקאים הצביעו בעד ג'ורג' בוש מדרום פלורידה. לולא היו מצביעים בעדו הוא לא היה הנשיא".

"אנחונו מתחילים מאירוע בקניון במודיעין  ואחרי כן יהיו סדרה של כנסים, עימותים ואירועים", אומר צל. האירועים צפויים להגיע לקניונים בערים בהם גרים אזרחים אמריקאים רבים וביניהן: ירושלים, מודיעין, רעננה, בית שמש, גוש עציון, חיפה ובאר שבע.

"יש גם מרצ'נדייז", מספר צל "חולצות כובעים וגם מדליות". המרצ'נדייז של הקמפיין "טראמפ – האינטרס הישראלי" יושקו כמובן גם בעברית.

טראמפ. צילום: MICHAEL VADON
טראמפ. צילום: MICHAEL VADON

על המחמאות שחילק טראמפ לקלינטון יריבתו ונשלפו מהארכיון של חתונתו השלישית מלפני עשור, אמר צל: "הוא רוצה לשבח אותה כידידה, אני בעד. אבל להיות נשיאה – היא לא מסוגלת".

צל נשאל האם צורת ההתבטאות של טראמפ תעזור לו בישראל והשיב: "בארץ ובכל העולם, כולל ארה"ב, אנו רואים בתקשורת ביקורת רבה עליו בעניין סגנונות הביטוי. אבל כשאני מסתובב עם הסיכה ברחבי הארץ, כולם ניגשים אליי ואומרים לי 'כל הכבוד' ונותנים לי לייקים גדולים".

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה