"אם בגחמות שהופכות להחלטות מדיניות עסקינן, אז תסתכל במראה", גו'נתן אלחורי, בן לקצין צבא דרום לבנון (צד"ל) עונה לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק.

הסרטון שפרסם אלחורי

"עכשיו ברצינות. גחמות הלילה בין ביבי, שרה ויאיר מתעוררות בבוקר כ׳מהלכים מדיניים׳ לביצוע. ישראל הופכת במהירות לבדיחה בינלאומית", כתב ברק בטוויטר לאחר החלטת מועצת הביטחון של האו"ם לפיה כל פעילות ישראלית ביהודה ושומרון הנה בלתי חוקית.

בפוסט שפרסם אלחורי בפייסבוק הוא משיב לראש הממשלה לשעבר: "אהוד ברק, לעולם לא נשכח את הטעויות שעשית בבריחה מדרום לבנון. לעולם לא נשכח איך הפקרת אותנו, בני ברית הדמים צד"ל, בדרום לבנון לידי חיזבאללה יחד עם לא מעט נשק וציוד צה"לי לידי האויב, איך כמעט לא נתת לנו להיכנס מהגדר ואיך לא עשית דבר על מנת להסדיר את השהייה שלנו בארץ".

"הפקרת אותנו בדרום לבנון"

אלחורי נשאר בלבנון יחד עם אימו ואחיו לאחר הנסיגה הפתאומית והחד צדדית של צה"ל מדרום לבנון בשנת 2000 בהוראת ברק. "חווינו את חיזבאללה כשהשתלט על הכפרים שלנו. הבונקר תחמושת במרג'עיון היה כמה מטרים מהבית שלנו וראינו את חיילי חיזבאללה נכנסים ומוציאים הכל משם אחרי הנסיגה", סיפר אלחורי בשיחה עם ערוץ 20.

לטקסט הנוקב צירף אלחורי סרטון בו הוא פונה ישירות אל ראש הממשלה לשעבר. "אהוד שלום. אתה לא מכיר אותי. אתה בטח כבר שכחת את כל הסיפור ואתה גם רוצה לשכוח אותו, אבל אנחנו לעולם לא נשכח. אני ג'ונתן בן לקצין צד"ל. כן, כן אותם אלה שהפקרת בשטח בדרום לבנון. אותם אלה שכמעט ולא נתת להם להיכנס ולקבל פה מקלט מדיני בארץ. אותם אלה שלא עשית שום דבר כדי להסדיר את השהייה שלהם פה כאזרחים במדינת ישראל".

"אתה דיברת על גחמות שהופכות אחר כך להחלטות מדיניות ורציתי לשאול אותך איפה היו ההחלטות המדיניות שלך בשנת 2000? מה עשית כראש ממשלה כדי לאפשר לנו חיים בטוחים, הוגנים? גם בלבנון. להזכירך אתה היית אחראי על הבריחה מדרום לבנון. אתה היית אחראי על כך שנשקים, טנקים, ציוד צה"לי נשארו בלבנון מיד אחרי שעזבתם וחיזבאללה לקח אותם. יכול להיות שהוא גם השתמש בהם בשנת 2006 (מלחמת לבנון השניה) כדי לתקוף את מדינת ישראל", הוסיף אלחורי.

אחראי על הבריחה מרום לבנון והפקרת צד"ל. רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: פלאש 90
אחראי על הבריחה מדרום לבנון והפקרת צד"ל. רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: פלאש 90

"אז תרשה לי לגחך כשאתה כל פעם קופץ מאולפן לאולפן כדי לבקר את החלטות הממשלה או כדי לבקר את החלטות ראש הממשלה. אתה בין ראשי הממשלה הכי כושלים שהיו פה במדינת ישראל. לך אין שום זכות לדבר על כל הדברים האלה במיוחד כשלא ניסית לתקן אותם כשידעת שעשית טעות", תקף אלחורי.

"אני לא קונה שום דבר ממה שאתה אומר. אני מתבייש בכך שהיית ראש ממשלה פה במדינת ישראל. ויותר נכון צר לי שאתה היית זה שאחראי על הבריחה מדורם לבנון, כי עד היום אנחנו ממשיכים לשלם על הטעות שאתה עשית. אז אם אתה רוצה לתקן, תתחיל בטעויות שעשית לפני שאתה מתחיל לבקר את מה שקורה פה במדינת ישראל", חתם אלחורי את דבריו.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20