בניגוד להצהרותיה של חברת "יונילוור" כי כל דגני הבוקר הנגועים בחיידק הסלמונלה אלטונה לא יצאו משטח המפעל, הלילה הוציאה החברה הודעה כי בעקבות פניות צרכנים שהתלוננו על כאבי בטן, שלשולים ואף נזקקו לאשפוז נמצאו מוצרים נגועים ברשתות השיווק ובבתי הצרכנים. בעקבות כך היא מבקשת שלא להשתמש במוצרים המפורטים במודעה (מטה).

בראיון עם ערוץ 20 הסביר חה"כ איציק שמולי כי "היום, במקרה של תקלה של הרעלה או זיהום במזון חברת המזון צריכה מטוב ליבה להודיע על כך שיש תקלה ובמו ידה להרוס לעצמה את המוניטין. זאת אומרת שהיא נמצאת בניגוד עניינים מובנה. זה הכשל המובנה שיש בתוך השוק הזה".

לדברי שמולי, "אי אפשר לצפות שחברה תעשה את זה קל וחומר במקרה של יונילוור שמהרגע הראשון נקטה במדיניות של הסתרה, שקר ורמיה ואני חושב שכולם צריכים פה להסיק מסקנות ולשנות את המדיניות".

לטענתו את חובת הדיווח יש להפוך מרשות לחובה: "בכל מקרה של תקלה שהמשמעות שלה זה הרעלה או זיהום במזון, גם אם לטענת החברה המוצרים עדיין לא עזבו את שטח המפעל, חייב להיות דיווח ציבורי וזה לא צריך להיות נתון לרצונה הטוב של החברה".

 

ההודעה האחרונה של חברת יונילוור
ההודעה העדכנית של חברת יונילוור

 

הודעתה המטעה של יונילוור
הודעתה המטעה של יונילוור

שר הבריאות יעקב ליצמן: "יוניליוור כשלה בהתנהלותה, שיקרה לציבור ולמשרד הבריאות ואנחנו רואים זאת בחומרה. אנו שוקלים להסיר את הרישיון בקו הייצור, לא נוכל לסמוך עליה".

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה