המתח בקואליציה סביב תאגיד השידור הציבורי עדיין בשיאו והפרשה עודנה מאיימת על שלמות הקואליציה. הערב (ב') חשף בתכנית "לפני כולם" יו"ר הקואליציה כי מפלגתו מוכנה להתפשר והציע כי הליכוד יותר על החוק לפיקוח התקשורת בתמורה להסכמת כחלון לסגירת התאגיד.

מתוך לפני כולם, ימים א-ה בשעה 19:20

כזכור, במקביל לכך שראש הממשלה נתניהו מבקש לסגור את תאגיד השידור הציבורי, הוא גם מבקש לקדם חוק שיפקח על כל כלי התקשורת באמצעות מועצה ציבורית שתמונה על ידי נבחרי הציבור. שר האוצר משה כחלון, ככל הידוע, מתנגד לשני המהלכים.

אלא שהערב, בראיון לאולפן "לפני כולם" התברר כי בליכוד מוכנים להתגמש. ח"כ ביטן אמר כי על מנת שהמשבר ייפתר מפלגות הקואליציה יצטרכו להתגמש ולדחות את מועד העלייה לשידורים. "זה תלוי ברצון טוב מצדם", אמר.

זה נראה כאילו אתם חותרים לבחירות בכל מקרה.

"אנחנו לא רוצים בחירות. אנחנו רוצים שכחלון יקיים את ההסכם הקואליציוני איתנו ויתחשב בכך שהליכוד תפקידו, העם שלח אותו להוביל את המדינה ולא כל מפלגה עם מספר מנדטים צריכה להגיד לליכוד מה לעשות", אמר ביטן. "זה עניין עקרוני, התאגיד זה רק סימפטום לסיטואציה הזאת וכל עוד כחלון יבוא לקראתנו בעניין הזה לא יהיו בחירות".

עוד אמר ח"כ ביטן: "אפשר להגיע להסדרה של העניין פשוט כחלון מאוהב בזה שהתקשורת אומרת שזה מבחן מנהיגותי מבחינתו, אז שיעזוב את התקשורת ויתעסק באמת".

ח"כ ביטן נשאל באיזו קונסטלציה יסכים נתניהו שהתאגיד יישאר על כנו והשיב: "אנחנו לא מטומטמים, אנחנו מבינים את המצב. יש חוק שמחייב את הקמת התאגיד שכחלון לא נתן לנו בחצי השנה האחרונה לבטל אותו. על זה אנחנו כועסים. הגענו למצב הזה ולכן אנחנו מוכנים לאיזושהי הסדרה שתאפשר לקבל את עמדת הליכוד בלי לפגוע בכחלון באופן מיוחד. אם הוא לא יתקפל יהיו בחירות(…). האופציה של פיטורים לא נמצאת על השולחן מכיוון שאין שום סיבה לכך, אנחנו מצפים מכחלון שיבין את הסיטואציה הזאת וילך לטובת הליכוד בעניין הזה כי זו מחויבותו גם הקואליציונית וגם העניינית".

ואם התאגיד ייסגר, תוותרו על החוק לפיקוח על התקשורת? 

"אנחנו תומכים בכל מקרה בחוק הפיקוח. הוא חוק חשוב. אבל אני מוכן לוותר על החוק לפיקוח על התקשורת, כי אני יודע שהוא מרגיז הרבה עיתונאים, בתמורה לביטול התאגיד. אני רואה שהרבה עיתונאים נלחצו מזה, אז כן, אני מוכן לוותר על החוק לפיקוח על התקשורת בתמורה לביטול התאגיד".
לפני כולם

לפני כולם