"התמונות בהן נראה חייל צה״ל מותקף באלימות קשה ע״י עשרות צעירים חרדים מזעזעות. בריונות שחייבים לעקור מהשורש", כך אמר הבוקר (ו') השר לבטחון פנים גלעד ארדן בתגובה לסרטון בו נצפו חרדים מהפלג הקיצוני תוקפים חייל.

חייל מותקף בבני ברק ע"י עשרות חרדים לאחר שריסס אותם בגז מדמיע. צילום: עזריאל משה

כזכור, זה שלושה ימים מפגינים חרדים מהפלג קיצוני בהנהגת הרב אוירבך בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ במחאה על מעצר עריק. חסידי הרב מסרבים להופיע בלשכת הגיוס לצורך קבלת פטור ולכן נעצרים. אמש עם הארכת מעצרו של העריק חודשו גם ההפגנות במהלכן חייל שריסס גז מדמיע הוכה ע"י המון של פורעים.

"הנחיתי את המשטרה לעשות הכל כדי להביא את פורעי החוק האלה לדין. מקומם מאחורי סורג ובריח. מי שפוגע בחיילינו המגינים עלינו בגופם חייב לשלם על כך מחיר כבד. אני מצפה גם מראשי הציבור החרדי לגנות ולהוקיע מעשים כאלה שאינם מייצגים את הציבור החרדי ומסיבים לו נזק. בדיוק כמו חסימת הכבישים האלימה שפוגעת קודם כל בחרדים", הוסיף השר לביטחון פנים.

"בעיני האירועים הללו גם מבטאים חילול ה׳ שאין קשה ממנו. המתפרעים והבריונים פוגעים קודם כל בציבור החרדי שומר החוק. גם אם החייל בסרטון אמש התיז גז כלפי מישהו, אם הרגיש מאויים ואם לא, זה אינו מצדיק אלימות המונית נגדו ובכל אופן השפלת חיילים חרדים ונסיונות לבזות ואף לתקוף אותם מתרחשות לצערי פעמים רבות. המשטרה תמשיך לעשות כל שביכולתה כדי להביא לדין כל מי שפוגע או מתיר דמם של חיילים חרדים", אמר ארדן.

כשהתבקש לברר גם את מעשה החייל כלפי המפגינים השר השיב: "אני יודע ומקפיד לאמר זאת. אבל אני גם מצפה לשמוע גינויים קשים לפורעי החוק הללו מצד המנהיגות בציבור החרדי שמאד יקר לליבי".

קרא להעמיד לדין את תוקפי החייל. השר ארדן. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
קרא להעמיד לדין את תוקפי החייל. השר ארדן. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
ההפגנה אמש בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ההפגנה אמש בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ההפגנה אמש בבית שמש. צילום: יעקב לדרמן, פלא 90
ההפגנה אמש בבית שמש. צילום: יעקב לדרמן, פלא 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20