איריס הישראלי – אימו של יהודה שנפצע קשה מאוד בצוק איתן ועלה לכותרות כאשר משרד הביטחון סרב לממן את הנגשת ביתו שבעפרה – השתתפה היום בהפגנה שארגנו המתיישבים בקריאה לממשלה למנוע הריסת בתים ולהסדיר חוקית את כל היישובים ביהודה ושומרון.

מתוך 'לפני כולם עם שרון גל' היום (ג')

המתיישבים התייצבו היום מול משרדי הממשלה בירושלים להפגנה ראשונה של הימין נגד הממשלה הזו. התביעה: להסדיר חוקית את כל היישובים ולהימנע מהריסת בתים ושכונות.

"אין יותר ממלכתיים מאיתנו"

"מה חטאנו?" שאלה איריס הישראלי, "אני באתי מתוך אידאולוגיה לגור בארץ ישראל, קיבלתי אישור, לא עליתי בשום אופן בניגוד לחוק. פתאום המדינה באה ואומרת: 'תשמעו, יש תובעים למקום' ואני הופכת לבן אדם לא חוקי. קיבלנו בעצם בוקס נוסף על מה שכבר קיבלנו".

"אם המדינה עשתה טעות – תבינו, מדובר על קהילה, אנשים חיים, משפחות, ילדים, אנשים שפתאום הקרקע רועדת להם מתחת לרגליים. קצתי מדיבורים, נפגשתי עם המון אנשים ממשלה. אנחנו רוצים מעשים. אני רוצה להמשיך לחיות במקום שבו חיה הקהילה שלי, יחד עם כל האנשים הנהדרים האלה שמחבקים וחיים, ואוהבי המדינה וחיים פה על פי חוק. אין יותר ממלכתיים מאיתנו. הממשלה הזאת, שהיא ממשלת ימין צריכה לבוא לקראת ולסדר את הדבר הזה".

"אנשים לא מבינים מזה לגור בקהילה. אנחנו שנה וחצי גרנו בבי"ח תל השומר והילדים שלנו היו לבד. והם לא יכלו להיות לבד אלמלא הקהילה שמחבקת ודואגת לניקיון, לאוכל ולכל הדברים. אני עסקתי בשיקום של הבן שלי והקהילה חיבקה אותנו מכל הכיוונים. עכשיו באים ואומרים לי תלכו לגור במקום אחר. קחי את הילדים שלך, תקרעי אותם מהקהילה, ממוסדות החינוך, מהחברים, תקרעי את עצמך מכל התמיכה הגדולה הזאת ותעברי, אחרי 26 שנה".

לפני כולם

לפני כולם