ב-30.6.16 חדר המחבל מוחמד טראירה מבני נעים לביתה של משפחת אריאל בקרית ארבע ורצח בדקירות סכין את הנערה הלל יפה הי"ד בעת שישנה בחדרה. אנשי כיתת הכוננות חיסלו את המחבל ונגד ביתו הוצא צו הריסה.

הלל יפה אריאל הי"ד
הלל יפה אריאל הי"ד

היום אושר בבג"ץ צו הריסה חלקי לקומה בה שהה המחבל. בפסק הדין בעתירה נגד צו ההריסה, כתב השופט נעם סולברג כי "הרצח הנורא של הלל יפה אריאל, נערה בת 13, בשנתה, בביתה, בדקירות שדקר אותה מחבל, מחייב את המפקד הצבאי לנקוט בפעולות רבות להגנת החיים, להבטחת הביטחון ולהשלטת סדר".

המחבל התגורר בבית הוריו בן השלוש קומות בכפר בני נעים, כאשר הקומה הראשונה משמשת בעיקר לאחסון, הקומה השנייה משמשת למגורים המשפחה והקומה השלישית מצויה כעת בתהליך בניה עבור אחיו של המחבל והיא איננה מאוכלסת.

השופט יורם דנציגר, הסביר את ההריסה החלקית בכך ש -"משפחתו הגרעינית של המחבל כוללת ילדים בגילאים צעירים מאוד, שאינם מעורבים במעשה, עובדה המחייבת הפעלה זהירה, מידתית ומדודה של הסנקציה".  בבית מתגוררים הורי המחבל וכ-8 ילדים, כולל המחבל, בגילאי 4 עד 23.

מפסק הדין עולה כי הכתובת הייתה על הקיר. בטרם ביצע את הפיגוע, פרסם המחבל תמונות ממסעות הלוויוה של מחבלים אחרים, התבטא בעד טרור ופרסם פוסטים המביעים כוונה לבצע פיגוע התאבדות. עוד נכתב כי "אין חולק שהמחבל הוא אשר ביצע את המעשים המתוארים, וכי מדובר בפיגוע רצחני הבולט באכזריותו ובחומרתו".

משפחת המחבל בבית המיועד להריסה. צילום: ויסאם השלמון, פלאש 90
משפחת המחבל בבית המיועד להריסה. צילום: ויסאם השלמון, פלאש 90

בחודש שעבר נעצרו אחיו ואחותו של המחבל ואף הוגש נגדם כתב אישוםאחותו , לארא טראירה, עומדת לדין על כך ששיבחה את הפיגוע בטלוויזיה ה״פלשתינית״. בין היתר ציינה כי ביצוע הפיגוע הסב גאווה למשפחה ולתושבי בני נעים.

אחיו של המחבל, תאמר טראירה, עומד לדין על כך שפרסם תכני הסתה שקראו לביצוע פיגועים כלפי אזרחי ישראל לאורך גל ההסלמה האחרון שהחל באוקטובר 2015. לבקשת התביעה הצבאית נעצרו הנאשמים עד לתום ההליכים.

 תיעוד מעצר אח המחבל. צילום דו"צ

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20