שלושה ימים אחרי שהציל את אחייניתו – וטבע למוות בחוף עתלית, הובא היום למנוחות היוצר אמיר פרישר – גוטמן ז"ל. ארונו הוצב היום ברחבת תיאטרון הבימה בתל אביב ומאות אנשים הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון. אביו, שמואל פייגר, התראיין הערב לאולפן "לפני כולם".

מתוך "לפני כולם", ימים א-ה בשעה 19:30

"קשה לי מאוד להתחיל למנות את כל מה שהוא עשה", אמר פייגר. "לא את הכול אני יודע, אבל העובדה שכל כך הרבה אנשים הגיעו לכאן להיפרד ממנו מראה שהוא נגע בהרבה אנשים והשפיע עליהם".

פייגר סיפר מה קרה כשפעם ניסה לדבר בנו על האהדה כלפיו: "כששאלתי אותו על הקשר שלו עם כל כך הרבה אנשים הוא אמר לי בצניעות 'עזוב, אבא בוא נתמקד בחיים שלנו'".

מה הדבר שהכי תזכור ממנו?

"את הכול. אמנם 41 שנה זה לא יום ולא יומיים אבל אני אזכור את הכול. הוא אמר לי כשהוא היה ילד שהוא יהיה מפורסם, והוא קיים את הבטחתו. והנה, גם במותו הוא הפיק את ההפקה הזו".

לטקס האשכבה שהתקיים היום בצהריים הגיעו אלפי אנשים בהם  זמרים, אמנים וקולגות כדי לחלוק כבוד אחרון לאמיר ז"ל. ארונו הוצב במרכז הבמה באולם רובינא כשסביבו פרחים – כולם בצבע לבן כפי שביקשה המשפחה לפי צוואתו של אמיר. אמיר הופיע במספר הצגות בתאטרון הבימה וביניהם "מרי לו" ו-"הלהקה" ומשכך הוחלט שטקס האשכבה התקיים שם.

לפני כולם

לפני כולם