במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון ביהודה ושומרון 11 מבוקשים, 10 מהם חשודים במעורבות בפעילות טרור ובהפרות סדר.

מעצרים במהלך הלילה
מעצרים במהלך הלילה

בבית ג'אלא נעצר מבוקש פעיל ארגון הטרור חמאס, בגזרת עציון- בחירבת עליה נעצר מבוקש, ובבנימין- בא-רם נעצרו 9 מבוקשים.

אמש דווח על מעצר של חמישה פלשתינים, תושבי הכפר עראקה שליד ג'נין, בגילי 23-27, שנעצרו ע"י כוחות מג"ב במחסום יזום בכביש מרכזי בקרבת היישוב מבוא דותן בצפון מערב השומרון.

ממשמר הגבול נמסר כי בחיפוש שביצעו לוחמינו ברכב נתפס רובה ציד ארוך וכדורים רבים. הרובה נמצא כשהוא מוסלק מתחת למושב הנהג.

אמש דווח גם על הפרות סדר בסמוך לכפר קטנה מצפון מערב לירושלים, פלשתינים יידו אבנים לעבר כוח מג"ב ופצעו לוחם מג"ב ישירות בפניו. הלוחם סבל מחבלה משמעותית בעין, ופונה לבית החולים הדסה עין כרם במצב קל.

אירועי הפרות סדר במהלך השבת

במהלך השבת ארעו לפחות 16 פיגועי אבנים ובקבוקי תבערה, בין השאר באזור מעבר קלנדיה, סילוואן, שער שכם וקרית ארבע:

באחד האירועים, סוכל פיגוע דקירה בסמוך למערת המכפלה בחברון, צעיר פלשתיני, תושב חברון כבן 18, הגיע היום (ש') סמוך למערת המכפלה בחברון ועורר את חשדם של שוטרי מג"ב שנמצאים במקום.

השוטרים הורו לו לעצור, ובחיפוש שערכו על גופו ובכליו נמצא סכין. מבדיקה ראשונית עלה כי החשוד בא למקום כדי לבצע פיגוע דקירה בנקמה על מותו של בן דודו שנורה במהלך פיגוע דקירה אותו ביצע לפני כחצי שנה.

גם במחסום קלנדיה הסמוך לירושלים נעצרה בצהריים (ש') ערבייה בשנות ה-20 לחייה כשהיא חמושה בסכין. האירוע הסתיים ללא נפגעים והחשודה הועברה לחקירת כוחות הביטחון.

בסמוך לכניסת השבת, אותרו שמונה ערבים שוהים בלתי חוקיים כבני 16-17. הם אותרו בפעילות של משטרת ישראל במתחם מגורים ארעי שהוקם באזור החקלאי הסמוך למושב בני ציון שבאזור השרון.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.