הותר לפרסום בחודש שעבר נעצרו ארבעה בני אדם, בהם תושבי עזה והנגב, בחשד שתכננו להגיע לבאר שבע, לחטוף חייל לצורך מיקוח ולבצע פיגוע באולם אירועים. הנאשמים תכננו ליידות רימונים לעבר הרוקדים ברחבת האולם ולהשתמש בכלי נשק שאותם יסתירו בפחי אשפה.

מתוך 'לפני כולם' עם שרון גל' היום (ה')

הפיגוע תוכנן לפרטים וכלל איסוף מודיעין, גם מעובד שעבד באולם האירועים שנעצר גם הוא. מהחקירה עלה כי ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה אחראי לתכנון הפיגוע.

לצורך קידום פעילות הטרור ערכו החשודים סיור מקדים באולם השמחות ובהתאם לכך, גיבשו ושיכללו את תכנית הפיגוע, כדי להגדיל למקסימום את מספר הקרבנות. התכנון היה כי אחד העצורים, שעבד כמלצר באולם, יכניס את המפגעים לתוך גן האירועים ושם הם יידו רימונים לעבר הרוקדים וישתמשו בכלי נשק, שיהיו מוסתרים בפחי אשפה מחוץ לאולם, ולאחר מכן יימלטו מהאולם.

תכננו פיגוע באולם שמחות. אחד העצורים.
תכננו פיגוע באולם שמחות. אחד העצורים.

במקביל לכל זאת, החלו לתכנן גם פיגוע מיקוח הכולל חטיפה ורצח של חייל צה"ל. למטרה זו קיבל אחד החשודים, אלפי שקלים לצורך שכירת דירה בישראל אליה ימשוך את החייל ושם ירצח אותו. לאחר שיקבור אותו תכנן להעביר את חפציו לרצועת עזה לצורך ניהול משא ומתן.

משב"כ נמסר: "פרשייה חמורה זו ממחישה פעם נוספת את מאמצי גורמי הטרור בעזה, לבצע פיגועים רצחניים בשטח ישראל, בשיטות הטרור האופייניות, במקביל לפעולותיהם בשטח רצועת עזה. כמו כן, הפרשה שבה ומדגישה את האופן שבו מנצלים גורמי הטרור את היתרי הכניסה לישראל, הניתנים לצרכים הומניטריים ולצרכים כלכליים, וכן את הסיכון הנשקף מהתבססותם בישראל של פלסטינים השוהים בה באופן בלתי חוקי".

לבית משפט הוגשו כתבי אישום נגד המעורבים.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.