בקוריאה הצפונית הגיבו הלילה להחלטה של נשיא ארה"ב לבטל את הפסגה שתוכננה בינו לבין קים ג'ונג און. ממשרד החוץ הצפון קוריאני נמסר כי הם עדיין מוכנים לקיים שיחות עם ארצות הברית ו"לפתור את הבעיות בכל זמן ובכל צורה".

עוד אמרו בקוריאה הצפונית כי קים ג'ונג און השקיע מאמצים גדולים לקיים את הפגישה עם טראמפ. לדבריהם, הקוריאנים, החלטת טראמפ לבטל את הפגישה "אינה עולה בקנה אחד עם הרצון של הקהילה הבינלאומית".

בתוך כך פרסמה צפון קוריאה תיעוד מהרס מתקן הגרעין שלה בפונגי-רי שבצפון מזרח המדינה, בתיעוד שפרסמה הטלוויזיה הממלכתית בסין נראים סדרת פיצוצים בכמה מנהרות שהוקמו באתר לשם תפעולו עמוק בהר, ובמבנים סמוכים.

תיעוד רגעי הפיצוץ

הנשיא טראמפ אמר אתמול (חמישי) בעקבות ההודעה על החלטתו לבטל עם מפגש הפסגה מול שליט צפון קוריאה: "אנחנו מוכנים יותר מאי פעם להתמודד עם כל איום מצפון קוריאה".

הנשיא אמר כי הוא מקווה שקים יפעל בדרך הנכונה והבהיר כי ישנה אפשרות שהמפגש בין המנהיגים יידחה ויתקיים בזמן אחר.

"לא נכון בשלב זה לקיים את הפגישה עם קים ג'ונג און", כתב הנשיא טראמפ שגם מתח ביקורת על האמירות החריפות שהושמעו מצדה של צפון קוריאה ביממה האחרונה.

"ציפיתי מאוד לקיום הפגישה איתך", כתב טראמפ במכתב ששלח לקים, ותוכנו פורסם על ידי הבית הלבן. "לצערי, בשל הזמן והעוינות הגלויה בהצהרה האחרונה שלך, אני חש שזה לא הזמן המתאים לקיים את הפגישה שתוכננה זה זמן רב".

הנשיא טראמפ אף שלח איום מפורש לשליט הצפון קוריאני: "מקווה שלא נגיע לידי שימוש בנשק הגרעיני האדיר שלנו".

עם זאת הנשיא לא סגר את הדלת בפני האפשרות שבעתיד תתקיים הפגישה והבהיר כי אם שליט צפון קוריאה ישנה את התנהגותו הוא "מוזמן להתקשר".

פיצוץ מתקני הגרעין בצפון קוריאה
פיצוץ מתקני הגרעין בצפון קוריאה
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי