מתוך הפטריוטים, א-ה בשעה 22:00

שמחה ולאה גולדין, הוריו של חלל צה"ל הדר גולדין ז"ל שנפל במבצע צוק איתן וגופתו מוחזקת בידי חמאס, תקפו היום בחריפות את שר הביטחון אביגדור ליברמן לאחר שלטענתם ביקש מראש הממשלה שלא למנות מתאם חדש לנושא השבויים והנעדרים.

"הבוקר שר הביטחון ביקש מראש הממשלה שלא למנות מתאם חדש לנושא השבויים והנעדרים", אמר שמחה גולדין במסיבת העיתונאים. "מדיניות ישראל בנושא השבויים והנעדרים נקבעה מאז קום המדינה תמיד על ידי ראש הממשלה. זו האחריות והסמכות שבאה עם התפקיד. אני פונה לראש הממשלה נתניהו: יש למנות מיד מתאם לענייני השבויים והנעדרים. אסור להפקיר את הדר ואורון אפילו ליום אחד".

לאה ושמחה גולדין, הוריו של חלל צוק איתן הדר גולדין בטקס האזכרה השנתי לחללי צוק איתן. צילוםף הדס פרוש, פלאש 90
לאה ושמחה גולדין, הוריו של חלל צוק איתן הדר גולדין בטקס האזכרה השנתי לחללי צוק איתן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בדבריו דרש גולדין ללחוץ על ארגון חמאס: "אני מבקש מכל הכוחות הפולטיים: אל תהפכו את הדר הגיבור למחיר. החיים שלנו זה לא דבר שאפשר לדבר עליו במונחים של שוק. מהיום הראשון אנו דורשים לשנות את המשוואה ולהפעיל לחץ על החמאס".

גולדין שב ותקף את שר הביטחון וטען כי בהודעתו היום לא הצליח למצוא ולו נקודת אור אחת. "גם אנחנו שותפים לדעה שמדינת ישראל חתמה בעבר על הסכמים מנופחים", אמר, והוסיף: "ללא לחץ על החמאס לעולם לא נגיע לארץ המובטחת. ליברמן מכיר היטב את העמדה שלנו. הסיבה שהוא לא מאמץ אותה כי יש למדינת ישראל שר ביטחון פחדן. הוא טוב בדיבורים וחלש במעשים. אנחנו דורשים ליישם את החלטות הקבינט שהתקבלו בינואר האחרון. לא להחזיר את הגופות של מחבלי חמאס. להפסיק מיידית את כל ביקורי האסירים בכלא. רבותיי, הגיע הזמן לשים סוף לקייטנה הזו".

שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90
שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90

אחריו דיברה רעייתו לאה גולדין וסיפרה על שיחה שהייתה לה עם ראש הממשלה לפני שנה: "הוא פנה אלינו וביקש את דעתינו לגבי הדיון שעומד להיות בקבינט בנושא דו"ח שמגר. הסתכלתי עליו בעיניים ואמרתי לו: 'לא משנים את החוקים בזמן שיש חיילים בעזה'. מיד ראש הממשלה אמר לי: 'נכון, את צודקת, ואני מחויב לעניין הזה'. מאז ראש הממשלה אימץ את העמדה הזו. מאז הפגישה ההיא נתניהו עמד בהבטחה הזו. אני מבקשת מראש הממשלה: המשך לעמוד בעמדתך. תמנה מתאם חדש והשב לנו לעם ישראל את הדר ואורון".

כזכור, היום ביקש ראש שר הביטחון אביגדור ליברמן מראש הממשלה שלא למנות מתאם חדש לענייני השבויים והנעדרים לאחר התפטרותו של ליאור לוטן. לטענת ליברמן על הממשלה לאמץ את דו"ח שמגר, דו"ח שנקט בגישה מחמירה בכל הנוגע לשחרור מחבלים.

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד
החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי