ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו התייחס הבוקר (חמישי) לחיסולם של המחבלים שביצעו את הפיגועים בעפרה ובברקן. "אני משבח את השב"כ, צה"ל והימ"מ על פעולותיהם המרשימות שהביאו לאיתור וחיסול המחבל השפל מהפיגוע בברקן ומחבל נוסף המעורב בפיגוע בעפרה", אמר. "ידה הארוכה של ישראל תגיע לכל מי שפוגע באזרחי ישראל".

"יידע כל רוצח ומפגע כי בן מוות הוא ושידה של מדינת ישראל משגת כל מי שיבקש לפגוע בה ובאזרחיה", אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב. "אני מחזקת את כוחות הביטחון ומברכת את הלוחמים על פעילות מושלמת באיתור ובחיסול המחבלים".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן כתב הבוקר בטוויטר: "בוקר של גאווה ועצב. מצדיע וגאה ללוחמי משטרת ישראל של הימ״מ שסגרו חשבון וחיסלו הלילה את המחבל הנתעב שרצח את קים וזיו הי״ד וגם חיסלו את אחד המחבלים הארורים מהפיגוע הקשה בעופרה. עצב כבד על מותו של הפעוט עמיעד ישראל הי״ד. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה".

חה"כ מוטי יוגב צייץ: "לשב"כ, לצה"ל וללוחמי משטרת ישראל, יישר כוח על הנחישות, עד שחיסלתם את הרוצח מברקן, ופגעתם ועצרתם את הרוצחים מהפיגוע ליד עפרה.'הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל". חיזקו ואימצו".

כאמור, במהלך הלילה הותר לפרסום כי המחבל אשרף נעאלוה אשר ביצע את פיגוע הירי באיזור התעשייה ברקן לפני חודשיים,  נהרג במהלך ניסיון מעצרו.  בפיגוע בברקן נרצחו קים לבנגרונד-יחזקאל הי"ד וזיו חג'בי הי"ד ואזרחית ישראלית נוספת נפצעה באורח בינוני.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון