פרסום ראשון: מחאת פעילי מפלגת העבודה הופכת משקטה לפומבית וסוערת. אמש נערך כנס מתוח במיוחד בתיאטרון היהלום ברמת גן. יו"ר העבודה, אבי גבאי, הגיע לשאת דברים בפני 400 פעילים ואזרחים.

כנס מפלגת העבודה אמש

 

במהלך הכנס מחו כמה מפעילי המפלגה על התנהלותו של גבאי. לדבריהם, לא ייתכן שהמועמדים  לבחירות לרשויות המקומיות מטעם המפלגה ייבחרו באמצעות סקרים ושיריונים של היו"ר ולא באמצעות פריימריז בלבד כפי שהיה נהוג עד כה.

לדברי כמה מהנוכחים, מארגני הכנס לא איפשרו לאותם פעילים לקחת את המיקרופון במטרה לשאול שאלות נוקבות ולהביע את מחאתם. לפיכך, כמה מהם בחרו לנטוש את הכנס ולא להמתין לסוף דבריו של גבאי.

משה גבאי, עוזר ראש עיריית רמת גן ופעיל מרכזי של מפלגת העבודה, נכח באירוע ומספר בשיחה עם כתב ערוץ 20: "פקדתי למפלגה הרבה מאוד אנשים מתוך רצון לשנות ולהשפיע ולא כדי שיושב הראש יבחר את הנציגים שלנו באמצעות סקר. זאת התנהלות לא דמוקרטית ולא ניתן לה יד".

"יצאנו בתחושות קשות".

 

פעיל אחר מספר: "ברגע שהבנו שגבאי לא מתכוון להקשיב לטענות שלנו העדפנו לעזוב את האולם. ההתנהלות שלו במפלגה כוחנית ויצאנו מהכנס בתחושות מאוד לא טובות".

נציין שגבאי ממשיך לדשדש בסקרים. על פי סקר של ערוץ הכנסת שפורסם היום, המחנה הציוני זוכה שוב לעשרה מנדטים בלבד, כלומר המפלגה מאבדת 14 מושבים בכנסת ביחס למצבה כיום. גם בסקרים אחרים שפורסמו בחודשים האחרונים גבאי לא מצליח להתרומם ומקבל בין 10 ל 13 מנדטים בלבד.

אבי גבאי בישיבת סיעת המחנה הציוני, מרץ 2018. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "אנו שמחים על ההתעניינות סביב הכנסים של יו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה אבי גבאי, ומזמינים את הציבור הרחב להגיע לכנסים הבאים בכל רחבי הארץ ולהצטרף אלינו במאבק להחלפת השלטון".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20