בעקבות התנגדות השמאל והחרדים להדחתה של ח"כ חנין זועבי מהכנסת באמצעות החתמת 70 חברי כנסת תקף אותם הבוקר יוזם החוק ח"כ עודד פורר ממפלגת "ישראל ביתנו".

חברי הכנסת של בל"ד: זחאלקה, זועבי וגטאס. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"ש"ס, יהדות התורה והמחנה הציוני טומנים ראש בחול בניגוד לרצון הציבור, שמאס בהסתה ובתמיכה בטרור של הגיס החמישי היושב בכנסת ישראל".

לדבריו, "אנחנו לא נוותר ואני בטוח שכל סרבני החתימה ויפי הנפש שמאמינים שזועבי צריכה לעוף מהכנסת אבל מפחדים ומעדיפים לעשות חשבונות ישנים בניגוד מוחלט להגיון הבריא, למצפונם ולרצון הציבור, יחתמו בסופו של דבר".

פורר התייחס גם לדברי יו"ר המחנה הציוני ח"כ אבי גבאי לפיהם על "ישראל ביתנו" לבער את השחיתות במקום לבצע מהלך פופוליסטי, כלשונו, להדחת זועבי: "אני מציע שמי שפורסם שקנה בכסף את מקומו סביב שולחן הממשלה, ישב במעצר בית בפרשת בזק הקודמת, ושברור שלא יצליח לשמור על כיסאו ויודח לפני הבחירות בידי מפלגתו שלו, שישמור על קור רוח, לא יפגין לחץ מיותר, ויתעסק בניסיון למנוע את הדחתו.

"גבאי שמנסה להתחפש לימין מוכיח שוב שהוא הפך לקו ההגנה החזק ביותר של חנין זועבי ואיימן עודה. נראה שגבאי רוצה להשאיר לו פתח אחרי שיעוף ממפלגת העבודה, לנסות את מזלו ברשימה הערבית".

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי. צילום: פלאש 90
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי