האם דחפורי הריסה יגיעו לעיר החרדית ביתר עילית? ראש העיר מאיר רובינשטיין התראיין הבוקר (ה') לרדיו 'קול ברמה' וסיפר כי "הגיעו קושנים ערביים על בנייני מגורים בנויים בביתר עילית. זה מתנהל בבתי משפט ובמנהל, נראה מה יהיה בסוף".
רובינשטיין אמנם הדגיש בדבריו שתכנון העיר ביתר נבנה רק על שטחים השייכים למדינת ישראל. "כשאנו נתקלים בשטח אדמה בעייתי, אנו עוקפים אותו ובונים הלאה. אנחנו חייבים להיות חכמים, להציל מה שאפשר להציל".

ביתר עלית. "להציל מה שאפשר להציל". צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ראש העיר חיזק את דבריו של ליברמן לפיהם יש להגיע לעסקה עם ממשל טראמפ על הקפאת הבנייה בישובים לטובת בנייה בגושי ההתנחלויות: "אני מאמץ את דבריו של שר הביטחון ליברמן, לא לשלול מקום מסוים בארץ ישראל מלבנות, אבל איפה שאפשר להציל – להציל. אף אחד לא תקף אותי וסטר על לחיי על הגישה זו, גם לא במועצת יש"ע".

עם זאת, הוא חזר על דברי אנשי הבית היהודי לפיהם יש לנצל את ניצחונו של טראמפ כדי לחזק את ההתיישבות. "היום, עם השינוי המדיני בארצות הברית, ניתן לשווק עוד 1,000 יחידות בביתר ולתת מענה למצוקת הדיור החרדי. אנו יודעים למה בשנים האחרונות יש הקפאה בביתר. אמרתי לרה"מ לבקש מהמנהל בארה"ב אישור לבנות גושי התיישבות"

ראש עיריית ביתר עילית התייחס למעמד המדיני של היישוב ביתר עילית. "היישוב נמצא צמוד לקו הירוק, בפרט גבעה ג'. אנחנו נחשבים גוש התיישבות שיישאר בידי מדינת ישראל, הדבר הוכר גם על ידי הממשלות של רבין ופרס".

ביתר עילית סובלת מרעש המואזין

ביתר עילית שוכנת סמוך לכפר הערבי חוסאן. רבים מתושבי העיר מתלוננים על הרעש מהמסגדים במקום. מיכאל נקי, חבר מועצת ביתר עילית, העביר ביקורת על שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) שהגיש ערר על הצעת חוק שמגבילה את רעש המואזין. ראש עיריית ביתר עילית הגיב: "אין לי ספק שיהדות התורה בסוף תגיע לנוסחה שתשאיר את צפירת השבת על כנה, ואז תוכל להצביע נגד הרעשת המואזין בלילות. הפחד הוא שהחוק יחול גם בערב שבת, וכאן, יהדות התורה צריכה לעמוד על המשמר".

אלעד שור

אלעד שור