כך עובדת שיטת הפייק. תנועת התעוררות של עופר ברקוביץ׳, המתמודד על תפקיד ראש העיר ירושלים, שלחה מסרונים הכוללים מידע שקרי ובו היא עושה שימוש לקמפיין הבחירות שלו.

ההודעות השקריות שהפיצה מפלגתו של עופר ברקוביץ

בהודעה שנשלחה לתושבים רבים בירושלים, צוין: ״ניצחנו את הפייק ניוז וננצח גם את הבחירות! מטה אלקין הודיע שהוא אחראי על הקמפיין המכפיש נגד ברקוביץ. ערוץ 20 הודה שאין קשר של מימון בין הקרן החדשה להתעוררות. הם ימשיכו להפיץ פייק ניוז ב-48 השעות הקרובות, אבל ירושלים מבינה: ברקוביץ ראש העיר שלנו והתעוררות חזקה במועצה!״.

כאמור, מדובר בהודעה שקרית. ערוץ 20 מעולם לא הודה ולא שינה אות אחת בתחקיר שפרסם על התעוררות בראשות עופר ברקוביץ׳. בתחקיר חדשות 20 צוין כי פעילי שמאל קיצוני תרמו כספים לעופר ברקוביץ׳ (צלי רשף, רות חשין) ואף הובאה הוכחה לטענה מתוך אתר מבקר המדינה. עוד נטען, כי ארגוני שמאל וארגוני הקרן לישראל חדשה תומכים במועמדותו לראשות העיר ירושלים ואף פועלים לכך וגם לכך הובאו הוכחות ברורות מתוך אתרים ודפי פייסבוק של ארגונים הנתמכים ע״י הקרן ואף ארגונים הטוענים כי הקרן שותפה שלהם.

עוד, הוצגו, ציטוטים וצילומי מסך מדפי פייסבוק והודעות של פעילים בארגונים הקשורים בקרן ומקבלים תמיכה כספית מהקרן.

גם בעת כתיבת שורות אלה, ״הדוכן החילוני״ ממשיך לפרסם את רשימת המומלצים שלו לרשויות המקומיות וקורא לתושבי ירושלים להצביע לעופר ברקוביץ׳. תום וולף, פעיל בולט של ״ישראל חופשית״, אשר הפגין יחד עם ברקוביץ׳ והתעוררות, זכה לתודות בגין הסיוע בהכנת רשימת המומלצים.

ההודעות השקריות שהפיצה מפלגתו של עופר ברקוביץ
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20