קמפיין חדש של השדולה למען ארץ ישראל קורא להחיל את הריבונות הישראלית על העיר מעלה אדומים. בסקר שערך עבור השדולה מכון מדגם, עולה כי 78% מעם ישראל בעד סיפוח מעלה אדומים. האם אתם מסכימים?

ח״כ יואב קיש, יו"ר משותף של השדולה אמר כי ״כפי שמדינת ישראל ביצעה בעבר בירושלים וברמת הגולן, כך עלינו לבצע גם היום – ההחלטה להחלת ריבונות במעלה אדומים משותפת לרוב מוחלט בציבור הישראלי באופן חוצה מפלגות ומגזרים. נפעל למימוש רצון העם".

ח״כ סמוטריץ' חיזק את דבריו: ״היום נפל דבר בישראל, קמה הממשלה הלאומית ביותר מאז קום המדינה ותפקידה לקדם את האג'נדה הלאומית שבשמה נשלחנו כולנו. הסקר הזה מראה שעם ישראל יודע מה טוב עבורו ורוב מוחלט של העם מימין ומשמאל תומך בהחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים. במושב הקרוב נניח על שולחן הכנסת את החוק להחלת הריבונות ונפעל לקידומו. אדוני ראש הממשלה נגמרו לנו התירוצים, הגיע זמן ריבונות״.

ראש עיריית מעלה אדומים,בני כשריאל צילום:פלאש90
ראש עיריית מעלה אדומים,בני כשריאל צילום:פלאש90

מנתוני הסקר שנערך על ידי מכון "מדגם" בהנהלת מנו גבע וד"ר מינה צמח עולה תמונה לפיה כי רוב גדול בציבור הישראלי מימין ומשמאל תומך בהחלת הריבונות הישראלית בעיר מעלה אדומים: לפי 78% מהנשאלים מקרב האוכלוסייה היהודית, על ישראל להחיל את ריבונותה במעלה אדומים גם ללא הסכם עם הפלשתינים – כפי שהחילה המדינה בעבר את ריבונותה על רמת הגולן. יותר מ-70% סבורים כי יש להחיל את הריבונות במעלה אדומים גם אם ישראל תאלץ לשלם מחיר מדיני משמעותי ותספוג תגובה בינלאומית חריפה. כ88% מהאוכלוסייה היהודית בישראל מסכימים כי לתושבי מעלה אדומים מגיעות זכויות ככל אזרחי מדינת ישראל ולכן יש להחיל במעלה אדומים את החוק הישראלי במלואו.

הנתונים עולים בקנה אחד עם הצהרות עבר של פוליטיקאים משני צידי המתרס הפוליטי שהודיעו בעבר כי יתמכו בהחלת הריבונות על מעלה אדומים וכעת ממתינים בשדולה לראות אם יעמדו בדיבורם ויתמכו בהצעת חוק "מעלה אדומים".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20