האלוף פולי מרדכי הזהיר את תושבי רצועת עזה וקרא להם להפסיק את ההתפרעויות, על רקע נפילת הרקטה בשדרות ותקיפת צה"ל ברצועה. בפוסט שפורסם באלמונסק, עמוד הפייסבוק בערבית של מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) נכתב בין היתר כי "המשך אירועי ירי יוביל לתגובה קשה וכואבת של צה"ל".

האלוף פולי מרדכי. צילום מסך
האלוף פולי מרדכי. צילום מסך

כאמור, קודם לכן נפלה רקטה בשדרות שממנה ניזוקו מספר כלי רכב ואישה לקתה בחרדה. בתגובה תקף חיל האוויר ארבע מטרות צבאיות של ארגון חמאס ברצועת עזה וחיסל שניים מפעילי הארגון.

במהלך הפרות סדר בירושלים נפצעו קל שני שוטרים מזריקות אבנים. בעוד כ-20 מוקדים ברחבי יו"ש פלסטינים התפרעו וזרקו בקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון. במהלך פיזור ההפגנות נפצעו שלושה פלסטינים ונעצרו שבעה. זאת, כאמור, במחאה על הצהרתו של הנשיא טראמפ לפיה ירושלים היא בירת ישראל.

יועצו של אבו מאזן לעניינים דיפלומטיים, מג׳די חאלדי, אמר היום כי יו"ר הרשות לא ייפגש עם סגן הנשיא מייק פנס, שיגיע למזרח התיכון בהמשך החודש.

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי במועצת זכויות האדם של האום, יוני 2017. צילום: רויטרס
שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי במועצת זכויות האדם של האום, יוני 2017. צילום: רויטרס

אמש קיימה מועצת הביטחון של האו"ם דיון מיוחד בעקבות הצהרת טראמפ. 14 מחברות המועצה התייחסו להצהרת טראמפ ומתחו ביקורת על החברה ה-15 – ארצות הברית.

שגרירת ארצות הברית לאו"ם ניקי היילי אמרה לחברות המועצה כי "ארצות הברית מחויבת יותר לשלום, משהיינו אי פעם, ומאמינים כי אנחנו קרובים להשגתו יותר מבעבר". לדבריה, ארצות הברית נחשבת אמינה בעיני שני הצדדים.

פרשת ביטן: ראש המטה של שר התחבורה ישראל כ"ץ, עידן פרץ, עוכב לחקירה בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, כך הותר לפרסום.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי