במהלך סוף השבוע התפרסמו עדויותיהם של בני הזוג נתניהו שנחקרו אתמול במסגרת פרשת ארבעת אלפים. חוקרי המשטרה טוענים כי תמורת פרסום אוהד שדרשו בני הזוג ניתנו לבעלי בזק הטבות רגולטוריות. שרה נתניהו טענה כי רה"מ לא ידע על ההתכתבויות שלה עם איריס אלוביץ' בנוגע לאתר וואלה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. צילום: פלאש 90

 

סופה בארה"ב: שבעה בני אדם נהרגו  וכ-2 מיליון נותרו ללא חשמל עקב מזג האוויר הקיצוני. כ-3,300 טיסות בוטלו ודיירים חולצו מבתים שהוצפו בבוסטון ובערים נוספות. ברשת CNN דווח כי 22 מיליון בני אדם נמצאים באזורים המועדים לשיטפונות לאורך החוף.

משבר פוליטי: שר האוצר, משה כחלון, הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי אם לא יעביר את תקציב המדינה לשנת 2019 במועד שסוכם עליו, הוא יפרוש מהממשלה. האיום מגיע על רקע המשבר עם המפלגות החרדיות שמתנות את תמיכתן בתקציב בהעברת חוק הגיוס.

רה"מ נתניהו והשר כחלון. צילום: פלאש90

 

טרור באפריקה: עשרה מחבלים תקפו את מטה הצבא ושגרירות צרפת בוואגאדוגו, בירת בורקינה פאסו שבמערב אפריקה. שבעה חיילים נהרגו וכ-50 איש נפצעו. שמונה מהמחבלים חוסלו. מדובר במתקפת הטרור המשולבת השלישית שמתרחשת בעיר בשנתיים האחרונות.

ברשת CNN דווח כי צפרא כץ, ישראלית לשעבר מועמדת להתמנות לתפקיד היועצת לביטחון לאומי ולהחליף את הגנרל  מקמאסטר שעשוי לעזוב את תפקידו בבית הלבן עד סוף החודש. עוד מועמדים:  מזכירת המדינה לשעבר קונדוליסה רייס וג'ון בולטון, לשעבר שגריר ארה"ב לאו"ם.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי