ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להחלטת נשיא ארה"ב להסיג את כוחות ארצו מסוריה. "אני שוחחתי שלשום עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואתמול עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו. זוהי כמובן החלטה אמריקנית", הבהיר.

ראש הממשלה הוסיף כי  "אנחנו נלמד את לוחות הזמנים שלה, את צורת ההפעלה שלה וכמובן את ההשלכות לגבינו. בכל מקרה אנחנו נדאג לשמור על ביטחון ישראל ולהגן על עצמנו מהזירה הזאת".

רה"מ נתניהו מתייחס להחלטת טראמפ לסגת מסוריה

מוקדם יותר דווח כי ארה"ב החליטה לסגת לחלוטין מסוריה. הנשיא טראמפ כתב: "הבסנו את את דאעש בסוריה, וזו הסיבה היחידה להיותנו שם".

"פתיחת הדרך היבשתית מאיראן ללבנון צריכה להדאיג את ישראל"

תא"ל במיל יוסי קופרווסר, חוקר בכיר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה אומר הערב (רביעי) בתגובה להחלטת ארה"ב לסגת מסוריה כי אם אכן תפתח הדרך לאיראן להעברת ציוד בדרך היבשה מאיראן, דרך עיראק אל סוריה ולבנון , הדבר בהחלט צריך להדאיג את ישראל.

לדברי קופרווסר ישראל תעשה את כל הצעדים על מנת להגן על עצמה, אולם איראן יכולה לצאת מן הצעד הזה מחוזקת ולנסות ולהשלים את השתלטותה המוחלטת על סוריה .

"ישנו חשש לא מובטל כי גם ארגון דאעש, או שרידיו , יקבלו רוח גבית מהצעד הזה וינסו לכבוש מחדש שטחים אותם צבא ארה"ב תעזוב", אומר קופרווסר.

נועם אמיר ואלירן טל

נועם אמיר ואלירן טל