נוסע נכה שתיאם את נסיעתו מול "רכבת ישראל" מצא עצמו נאלץ לבקש סיוע מזרים לאחר שהעזרה אותה אמורה הייתה לספק הרכבת לא הגיעה.
"אני תיאמתי נסיעה עם רכבת ישראל והכל תואם, הגעתי לתחנת ת"א השלום (עזריאלי) ואף אחד לא חיכה לי", סיפר הנוסע עומר הוכמן.
"לא היה שם אף אחד". רכבת ישראל. צילום: פלאש 90
"אף אחד לא חיכה:. רכבת ישראל. צילום: פלאש 90

הוכמן, 22, מתנייד באמצעות הליכון ובמרחקים ארוכים אף בכסא גלגלים בשל שיתוק מוחין. הבוקר (ב') ביקש לעשות את דרכו מתחנת הרכבת "קרית אריה" שבעיר מגוריו פתח תקווה, לתחנת "השלום" בתל אביב. "הגעתי מפתח תקווה 'קרית אריה' שמה חיכו לי והכל היה תקין. כשהגעתי ל'שלום' היה ברדק".

תחת תל אביב השלום. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"ברדק". תחנת תל אביב השלום. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על פי נהלי רכבת ישראל, לצורך קבלת סיוע בניידות יש ליידע את המוקד שירות הלקוחות 7 שעות מראש. למרות שפעל על פי הנהלים, איש לא המתין לעומר בתחנה, "לא היה שם מנהל תחנה או אחראי. ניסו לתפוס אותו, לא הצליחו".

"אני מודיע יום לפני שאני מגיע. אני מודיע, אני מדבר או בצ'אט או דרך שיחת טלפון ומתאם את הנסיעה שלי. אני אדם מוגבל נעזר בהליכון. אני עושה את מה שאני צריך לעשות כדי שאקבל את הסיוע שאני צריך", אמר הוכמן. "זאת פעם ראשונה שאני נתקל בדבר הזה".

הוכמן סיפר כי בתחנה לא המתין איש צוות שיסייע לו לרדת מן הרכבת והוא נעזר בנוסעים אחרים ובמאבטח. "ביקשתי מאנשים עזרה. בסוף מאבטח התחנה עזר לי לרדת מהרכבת בסיוע של שני בחורים שירדו באותה התחנה".

לא היה איש צוות בתחנה. עומר הוכמן. צילום: באדיבות המצולם
"עושה מה שצריך כדי לקבל סיוע". עומר הוכמן. צילום: באדיבות המצולם

לאחר שצלח את הירידה מהרכבת  גילה כי המעלית בתחנה אינה פועלת. "יש מדרגות נעות ויש מעלית. המעלית לא תקינה, והייתה הפסקת חשמל ולא אמרו לי בצ'אט כלום. פשוט תיאמו לי את הנסיעה. הגעתי ואף אחד גם לא חיכה לי. תמיד כשיש בבעיות אז מישהו מחכה לי. פעם ראשונה שאני נתקל בדבר הזה שאם יש בעיה אף אחד לא מחכה לי".

"לא הודיעו לי שיש בעיה עם המעלית", הוסיף הוכמן שלבסוף נאלץ בשנית להיעזר בעוברי אורח שנשאו אותו במדרגות. "שני גברים סייעו לי לעלות במדרגות ובחור נוסף החזיק את ההליכון".

"הפעם הזאת לא היה עם מי לדבר", סיכם הוכמן.
תגובת רכבת ישראל לא נתקבלה עד למועד סגירת הכתבה.
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20