לקראת הדיון הראשון בקבינט מאז מבצע "צוק איתן" בנושא השבת החללים הנעדרים אורון שאול והדר גולדין ז"ל, פרסמה הערב (מוצ"ש) משפחת גולדין מכתב נוקב בו האשימה כי לא נעשה מספיק על מנת להחזיר את הבנים.

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל
החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל

"אנו מצפים שבדיון הזה יתקבלו החלטות אופרטיביות, ולא נשמע שוב את האמירה הקבועה של ראש הממשלה ושריו שממשלת ישראל עושה הכל כדי להשיב את הבנים. פעם אחר פעם האמירה הזו מתגלה במערומיה וכאמירה ריקה מתוכן. החובה המוסרית שלנו כעם ושל צה״ל היא להחזיר החיילים משדה הקרב. לצערינו, ראש הממשלה הניף דגל לבן מול החמאס וויתר על השבתם של הדר ואורון הביתה", כתבה המשפחה.

לדבריהם, "ממשלת ישראל מפגינה חולשה נוראית מול החמאס. בזמן שהדר ואורון נמצאים בשבי החמאס נתניהו משחרר גופות של מחבלים, אסירי החמאס מקבלים תנאי דה-לוקס, הממשלה משלמת את משכורות מחבלי החמאס והמדינה מכניסה לרצועה סחורות בהיקפים שאף ממשלה לא ביצעה בעבר. בזמן שמקימים מפעלים להתפלת מים בעזה מדינת ישראל אפילו לא דורשת לקבל מידע על הדר ואורון ולא מנהלת מו״מ להחזרתם".

"הממשלה הזו מכניסה סחורות לרצועה בהיקפים שאף ממשלה לא הכניסה בעבר. רק בסוף השבוע שמענו שלראשונה מאז 'צוק איתן' ישראל הכניסה לרצועה 100 טון גז לבישול ו-300 טון של סולר לחימום. מי שבממשלת ישראל חושב שמדובר בעניין הומניטרי חייב לדעת שגם הבאת גופות לקבורה זה עניין הומניטרי ודתי", חתמה משפח גולדין את המכתב.

בצהריים פרסם ארגון הטרור חמאס סרטון אכזרי בו מוצגת תמונתו של אורון שאול ז"ל באירוע הנערך לכבודו לציון שנה שלישית בשבי. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מוצג בתחפושת של ליצן ומואשם כמי שלא עושה מספיק בכדי לשחררו.

מתוך סרטון חמאס
מתוך סרטון חמאס
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20