אירוע חמור מאוד בגדוד המעורב, 'לביא הבקעה', הסתיים במזל ללא נפגעים ועם נזיפה חמורה של מפקדים בגדוד. האירוע התרחש באחד הלילות בשבוע שעבר בחורשה בבקעה.

לאחר פעילות של כוח מהגדוד המעורב, מפקדי הכוח ומספר לוחמות קיפלו ציוד וחזרו ליחידה. אלא שמבלי לשים לב שהשאירו מאחור חמש לוחמות ללא מכשירי קשר וללא טלפונים לצורך יצירת קשר עמן.

בשלב מסוים שישה פלסטינים שהבחינו בהן נעות בשני רכבים החלו במרדף אחריהן. לפי פרסום בכאן רשת ב', המרדף נמשך כעשרים דקות כשהלוחמות בורחות ומתירות אחריהן 3 קסדות לוחם שנאספו על ידי הפלסטינים. אחת הלוחמות דרכה את נשקה והניסה את הפלסטינים.

האירוע תוחקר על ידי המ"פ והמגד ונקבע כי הלוחמות לא תודרכו כראוי. עוד נקבע כי מדובר בכשל של המפקדים ומספר לוחמות שהתירו את חברותיהן מאחור והמפקדים קיבלו על כך נזיפה. לצד זאת, קבע המג"ד כי פעולתן של הלוחמות בשטח הייתה תקינה.

תגובת דובר צה"ל:

"בתחקיר המקרה שביצע מפקד הגדוד עלה כי לאחר שהלוחמות עצרו במהלך האימון, לא ניתן להם תדריך מלא על הנהלים במצב כזה הכוללים גם יכולת הגנה עצמית. עם זאת מצופה מלוחמים בסיום הכשרתם לנהוג בדרך מקצועית יותר. הלוחמות, מפקדת הפלוגה ומפקד המחלקה ננזפו על ידי מפקד הגדוד על תפקודם באירוע".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון