בזמן שהפוליטיקאים חברי כל סיעות הבית מתרוצצים מהדלקת נרות אחת לשנייה ברחבי הארץ, פעילים מרכזיים במפלגת "מרצ" בחרו לציין את חג החנוכה במפגן פומבי נגד שרת התרבות מירי רגב.

השרה רגב בבגדי קיסרית, מתוך תמונת ההזמנה לאירוע. צילום מסך עמוד הפייסבוק של מרצ ת"א
השרה רגב בבגדי קיסרית, מתוך תמונת ההזמנה לאירוע. צילום מסך עמוד הפייסבוק של מרצ ת"א

 

האירוע שכותרתו "מצב התרבות בישראל", ייערך מחר (חמישי) בערב בקפה בצלאל בתל אביב וישתתפו בו בין היתר יו"ר המפלגה זהבה גלאון, ח"כ תמר זנדברג, סגנית ראש העיר ת"א מיטל להבי ובכירים נוספים מהמפלגה. בהזמנה לאירוע מופיעה תמונה של השרה רגב בבגדי קיסרית.

חוץ מהדלקת נר שלישי של חנוכה, יככבו באירוע הזה כמה אומנים ובהם השחקנית והיוצרת עינת ויצמן, שתקריא קטעים מתוך המחזה מעורר המחלוקת שלה "אסירי הכיבוש". כזכור, המחזה הזה נפסל על ידי צוות ההיגוי של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר בגלל תכניו – אסופת מכתבים שכתבו אסירים ביטחוניים פלסטיניים עם דם על הידיים.

באירוע של 'מרצ' תקבל ויצמן במה של כבוד ולאחריה יופיעו גם הזמר אוהד חיטמן והאומן יגאל שתיים. בהזמנה לאירוע נכתב שוויצמן גם תספר על "הצנזורה הפוליטית שעברה".

נציין שוויצמן גם עומדת מאחורי היצירה "מחברות מהכלא" שעליה כתב היועץ המשפטי של משרד האוצר (שאחראי על אישור התקציבים למוסדות כמו תיאטרון יפו שעל בימתו עלה המחזה הזה): "מבדיקה ראשונית עולה כי לכל הפחות אחד המכתבים כלל אמירות אשר עשויות לעלות לכאורה כדי הסתה לאלימות ולטרור ותמיכה במאבק מזוין נגד מדינת ישראל."

עוד "אורחת כבוד" באירוע של מפלגת מרצ היא שמחה בביוף, "המתנחלת והמשוררת", אותה מגלם השחקן נדב בושם. גם הוא מהווה 'סדין אדום' עבור השרה מירי רגב לאחר שבאירוע בהנחייתו ביזה, לטענתה, את ההמנון הלאומי.

דוברת סיעת 'מרצ', מאי אוסי: "לא נגיב".

ח"כ אורן חזן מסר בתגובה כי מדובר ב"אירוע של השמאל הקיצוני שכל מטרתו הוא ביזוי של עם ישראל וחג החנוכה". לדבריו, "במקום לחגוג עם משפחתם את החג שאלפי שנים יהודים חגגו בסתר, הם מארגנים אירוע עם עבריינים אלימים שמסיתים נגד מדינת ישראל.

"האירוע מתאים יותר להתקיים בקפה אחמד ברצועת עזה, שם הם יוכלו לשקר ולספר על חג "החנוקה"- על 'יהודי שחנק ערבי מסכן עם סופגניה'. אני מקווה שהם ילכו להופיע שם. אם בכל זאת האירוע יתקיים כמתוכנן יש סיכוי טוב שאקפוץ לשם להרביץ בהם קצת תורה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20