ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) תקפה את חוק ההסדרה והשוותה אותו להתרת פדופיליה. זמן קצר לאחר מכן התעוררה סערה בגין הדברים הקשים ומיכאלי חזרה בה והתנצלה. כזכור, החוק מסדיר קרקעות ביהודה ושומרון אשר נבנו עליהם ישובים יהודים בעידוד המדינה ובדיעבד התבררו כקרקעות פרטיות ומעניק פיצוי מוגדל לבעל הקרקע.

ח"כ מיכאלי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
חצתה קו. ח"כ מיכאלי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בריאיון שקיימה (ה') מיכאלי לאמנון סופר ובלהה לוטן ברדיו 101.5FM, אמרה: "בואי נגיד שנעביר היום חוק שלמבוגרים מותר לקיים יחסי מין עם ילדות וילדים מתחת לגיל 5. האם כל חוק אפשר להעביר? אם נעשה 20 שנה של הסתה שאומרת שמי שמתנגד לזה הוא עוכר ישראל ונוגד את הדת, בהלכה נניח אין איסור על קיום יחסי מין עם ילדים. בואו נגיד, אם 20 שנה יהיה קמפיין שאומר 'למה צריך לאסור על זה, בהלכה זה לא אסור, בואו נעביר את זה גם בחוק', אז יכול להיות שזה יוכל לעבור. אני אומרת לא כל חוק אפשר להעביר".

מיכאלי נשאלה האם אין מדובר בחוק שמייצג את מדיניות ההנהגה שנבחרה בבחירות דמוקרטיות ורמזה כי הדבר דומה לעליית הנאצים לשלטון בגרמניה של שנות ה-30: "זה ממש עיוות, גם אני לא רוצה לתת דוגמאות היסטוריות קשות לדברים שקרו באופן דמוקרטי".

יוזמת חוק ההסדרה, יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי, תקפה את ההשוואה המקוממת. "חוק ההסדרה שיזמתי הנוגע למעמדם ולזכויותיהם של אלפי תושבי יהודה ושומרון דומה בעיני ח"כ מיכאלי לחוק המתיר יחסי מין עם ילדה בת 5", אמרה מועלם. "כמה שנאה ותחושת גועל יש לח"כ מיכאלי בשביל לעשות השוואה כזאת ביחס לישראלים המבקשים לחיות חיים שווי זכויות בדיוק כמו החברים של מרב בתל אביב? כמה תשוקה משקיעה מיכאלי כשהיא מכתימה ציבור שלם שכל פשעו הוא אהבת ארץ ישראל? כשח"כ סמוטריץ השווה את פינוי עמונה לאונס כל הצבועים ויפי הנפש בתקשורת ובשמאל קפצו , איפה הם היום?".

גם ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו), יושב-ראש הוועדה לזכויות הילד, התקוממה מההשוואה ואמרה: "ההשוואה של מרב מיכאלי בין חוק ההסדרה לפדופיליה מעוררת גועל. כשבצלאל סמוטריץ' התבטא על פינוי עמונה כאונס – חברות כנסת רבות כעסו עליו ובצדק רב. מרב חצתה קו אדום בהשוואה הנלוזה הזו ומוטב שלא הייתה נאמרת. אני מצפה ממנה שתתנצל בהקדם מההשוואה שמרתיחה את הדעת. די לזילות של קורבנות עבירות המין, די לזילות של פגיעה בחסרי ישע, די לזילות של פגיעה בילדים קטנים!".

בערב התנצלה מיכאלי על הדברים בתגובה לציוץ של ח"כ יהודה גליק (הליכוד). "בבקשה בבקשה תגידי שלא אמרת את זה או פשוט תקחי את הדברים בחזרה. מיותר ובעיקר לא דומה בכלל אבל ממש לא", כתב גליק. מיכאלי השיבה: "כן זה כמובן ממש לא מה שהתכוונתי להגיד. אני מתנצלת אם יצא אחרת. אין מקום להשוואה". "תודה על ההבהרה. כל הכבוד", ענה גליק.

ביום שני אושר החוק במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית זאת חרף התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שאף הודיע כי יטען נגד החוק בבג"ץ. כצפוי הוגשה אמש לבג"ץ עתירה של פלסטינים וארגוני שמאל נגד החוק בטענה כי הוא איננו חוקתי וכי הוא נוגד את המשפט הבינ"ל.

איפה היו יפי הנפש? ח"כ מועלם. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
איפה היו יפי הנפש? ח"כ מועלם. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
השוואה מקוממת. ח"כ שאשא ביטון. צילום: נתי שוחט, פלאש 90
מצפה שמיכאלי תתנצל. ח"כ שאשא ביטון. צילום: נתי שוחט, פלאש 90
הודה על ההבהרה. ח"כ יהודה גליק. פלאש 90
הודה על ההבהרה. ח"כ יהודה גליק. צילום: פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20