שירות הביטחון הכללי מתיר לפרסם כי המחבל שביצע את הפיגוע בגבעת אסף והיה חלק מחוליית המפגעים בצומת עופרה נעצר. נתפס גם הנשק שעימו בוצע הפיגוע.  בפיגוע בגבעת אסף נרצחו סמ"ר יובל מור יוסף וסמל יוסף כהן. בפיגוע בעופרה נרצח התינוק עמיעד ישראל ז"ל.

בפיגוע בגבעת אסף נפצע קשה מאוד גם החייל נתנאל פילבר שעדיין נשקפת סכנה לחייו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר: "אני מברך את השב"כ, צה"ל והימ"מ על לכידת המחבל השפל שביצע את הפיגוע בגבעת אסף והיה שותף לפיגוע בעפרה. ידה הארוכה של ישראל תגיע לכל מי שפוגעים באזרחינו ומדינת ישראל תמצה עמם את הדין".

הנשק של המחבל שביצע את הפיגוע בגבעת אסף. צילום: דוברות המשטרה

עאצם ברגותי היה שותף לביצוע פיגוע ירי בטרמפיאדה בעופרה יחד עם אחיו צאלח ברגותי אשר נהרג במהלך ניסיון מעצרו לפני חודש.

עאצם נעצר בבית אחד מסייעניו בכפר אבו שח׳ידם/בנימין (הסמוך לכפר מגוריו), והיה עסוק בימים האחרונים בהכנות לביצוע פיגועים נוספים. במהלך מעצרו נתפס רובה מסוג קלאצניקוב, תחמושת רבה וכן אמצעים לראיית לילה.

המעצר הלילה שבוצע על ידי לוחמי שב״כ וימ״מ הוא שיאו של מאמץ מודיעיני ומבצעי שהחל מיד לאחר הפיגוע, במהלכו, הפעיל שב״כ וצה״ל יכולות מודיעיניות, מבצעיות וטכנולוגיות שונות לצורך איתור המפגע, כולל מעצר של עשרות פעילים וסייענים מקרב תשתיות החמא"ס בגזרת בנימין.

"לא היה לנו ספק שאנו נגיע אל עאצם ברגותי ונביא למעצרו" אמר מפקד הימ"מ נצ"מ נ' והוסיף: "שיתוף הפעולה של הימ"מ עם גורמי הביטחון השונים לרבות שירות הביטחון הכללי הוא זה שמביא פעם אחר פעם להצלחות מבצעיות מרשימות והוא זה שימשיך להבטיח שאף מרצח שפל לא יחמוק מהזרוע הארוכה של הימ"מ."

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון