גוברים הקולות בליכוד הקוראים שלא להאריך את כהונת מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך: יו"ר ועדת הפנים ח"כ יואב קיש אמר היום כי "אי אפשר להאריך את כהונת המפכ"ל". לדבריו, "ההתנהלות התקשורתית שלו קרעה את האמון בינו לבין הדרג המדיני".

יו"ר ועדת הפנים ח"כ יואב קיש. צילום: פלאש 90

 

עוד הוסיף ח"כ קיש כי "הגיע הזמן להגיד את זה, ואני חושב שהשר ארדן צריך להגיד את זה באופן ברור. אני לא רואה דרך להאריך למפכ"ל את הכהונה בשנה נוספת, אני חושב שהכהונה שלו צריכה להסתיים כפי שתוכננה בנובמבר השנה. צריך להגיד את זה בצורה ברורה, כדי שיהיה אפשר להיערך ולהביא מינוי ראוי למפכ"ל במקומו".

כזכור, ביום חמישי האחרון מתח השר לביטחון פנים גלעד ארדן ביקורת על דברי המפכ"ל רוני אלשיך לפיהם עמדות המשטרה לא נשמעות מספיק בשל החקירות של ראש הממשלה.

בראיון לגל"צ אמר ארדן: "אמירותיו מטרידות. אינני מבין מדוע אמר שעמדות המשטרה לא נשמעות מספיק בשל החקירות". עוד הוסיף השר כי "לא ראוי שהמפכ"ל מנהל שיח עם הממשלה באמצעות ראיון בתקשורת".

ארדן הוסיף כי המפכ"ל צודק שהמשטרה בחזית המאבק בטרור, אבל אני חייב לומר שאני לא מבין את אמירתו על עמדת המשטרה בעניינים ביטחוניים. בניגוד לדבריו, עמדת המשטרה מושמעת בדיונים אצל ראש הממשלה על ידי נציגי משטרה בכירים שמוזמנים לדיונים".

השר לבטחון פנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי