נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ממשיך עם ההצהרות האוהדות כלפי העם היהודי: באיגרת ברכה שפרסם הנשיא לרגל חג החנוכה כתב כי "חנוכה הוא הזמן שבו משפחות יהודיות ברחבי העולם מתאחדות סביב החנוכייה כדי לחגוג את הנסים של העבר וההבטחות של העתיד".

הנשיא טראמפ. צילום: רויטרס
הנשיא טראמפ. צילום: רויטרס

לדברי טראמפ, "מלניה ואני מאחלים לכל האחים והאחיות היהודיים שלנו שחוגגים את החג המשמעותי הזה שמונה ימים מאושרים ובריאים בחברתם של אלה שהם אוהבים. נס החנוכה התרחש לפני יותר מ-2,000 שנה, בתקופה שבה קיום מצוות היהדות הביא עמו עונש מוות".

טראמפ שיבח את החשמונאים על מאבקם וציין כי "חבורה קטנה של פטריוטים יהודים קמה והחזירה את הזהות היהודית שלהם על ידי ניצחון על צבא אדיר. במהלך הניסיון שלהם לשקם את בית המקדש הקדוש שלהם, מצאו הגיבורים היהודים מספיק שמן כדי להדליק את המנורה במקדש ליום אחד. עם זאת, קרה נס ובעזרת החסד של אלוהים השמן הספיק לשמונה ימים".

לסיכום, כתב הנשיא כי "בחג הזה אנו גאים לעמוד עם העם היהודי המאיר כאור לכל העמים. אנחנו גם עומדים לצדם של עם ישראל, ומדינת היהודים, שיש לה היסטוריה מופלאה של התגברות על קשיים כנגד כל הסיכויים. אנו מקווים שלאלה שחוגגים את החג כאן, בישראל ובעולם, יהיה חג נפלא".

גם בתו של הנשיא איוונקה ובעלה קושנר צולמו עם ילדיהם ליד החנוכייה כשהם מאחלים חג שמח.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי