נמשכים נסיונות השמאל הקיצוני למנוע את הרחקת המסתננים: חברי הכנסת מיכל רוזין ומוסי רז (מרצ), הגיעו הבוקר (חמישי) לקיגאלי, בירת רואנדה, במטרה לסכל את התוכנית להעברת המסתננים למדינה.

ח"כ ומזכ"ל מפלגת מרצ מוסי רז. צילום: פלאש 90

 

במהלך הביקור, שיימשך ארבעה ימים, הן יפגשו עם אישי ציבור ונציגי ארגוני זכויות אדם, ויקראו להם להתנגד להסכם שנחתם בין המדינות.

"המטרה היא לחשוף בפני אישי ציבור ונציגי ארגוני זכויות אדם את מחדלי ממשלת ישראל בטיפול במבקשי המקלט", אמרה רוזין. "במקום לאפשר להם להגיש בקשות מקלט כראוי, במקום לבדוק את בקשות המקלט בהתאם לאמנות הבינלאומיות ובמקום לחשוף את ההסכמים עם ה'מדינות השלישיות', הממשלה החליטה להניף את החרב מעל לראשי הפליטים ומבקשי המקלט ולהתחיל בגירוש".

לדברי רוזין, ''מאז שהתחיל המאבק, מצטרפים אלינו עוד ועוד אזרחים  ואזרחיות שלא מוכנים שיגרשו את הפליטים בשמם, בשמנו. לא ניתן לזה לקרות בלי שמיצינו את כל דרכי הפעולה".

יש לציין כי רוב גדול בציבור הישראלי רוצה בהרחקת המסתננים. על פי  "מדד השלום" של המכון הישראלי לדמוקרטיה ואוניברסיטת תל-אביב, שני שליש (66%) מכלל הנסקרים, מסכימים עם החלטת הממשלה לגרש מסתננים למדינות באפריקה איתן הגיעה ישראל להסכם.

מסתננים מפגינים מחוץ לבג"ץ, בחודש ינואר. צילום: פלאש 90
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי