ח"כ נאוה בוקר (הליכוד) תניח בימים הקרובים על שולחם הכנסת הצעת חוק המציעה לתקן את חוק העונשין ואת חוק המאבק בטרור על מנת לאפשר לבית המשפט לגזור עונש מוות על מחבלים שביצעו פיגועי טרור והרגו אנשים חפים מפשע. כך דווח הבוקר (ד') ב'ישראל היום'.
נאווה בוקר
ח"כ בוקר. צילום: אתר הכנסת
בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי  ,קיים צורך חקיקתי, חברתי וציבורי בענישה הרתעתית שתהא בה תרומה לביטחון החברתי ולעקרון הגנת המדינה על אזרחיה כדי למגר את פיגועי הטרור ופעילות פח"ע".
יוזמת הצעת החוק, סגנית יו"ר הכנסת ח"כ נאוה בוקר, אמרה כי החליטה ליזום את הצעת החוק משום "שרוצחי משפחת פוגל מאיתמר חיים היום במלון ארבעה כוכבים בכלא הישראלי". לדבריה, "אין לי ספק שעונש מוות למחבלים יחד עם אמצעים אחרים, מהווים הרתעה ממשית ומסייעים במיגור הטרור בישראל. הגיעה העת לשים סוף להתרפסות שלנו מול הטרור ומול האויבים שלנו. חשוב שמשפחת המחבל ששולחת את בנה לרצוח, תדע שהוא יקבל את העונש החמור מכל ולא יבלה שנים במלון ארבעה כוכבים בכלא הישראלי וישוחרר בעסקה ויחזור לרצוח אזרחים חפים מפשע".
הצעת החוק, קובעת כי לחוק העונשין יתווספו שני סעיפים חדשים. הראשון קובע כי "מי שביצע מעשי המתה בכוונה לסייע לארגון מחבלים או אויב בפעולות איבה המבוצעות נגד ישראל, לפי קריאת ארגון מחבלים או אויב, בין שההוראה לביצוע הפעולה ניתנה לו אישית ובין שנענה לקריאה כללית ובלתי מסוימת לנקוט פעולות אלימות מתוך הזדהות עם מטרה ממטרות האויב או ארגון המחבלים – דינו מיתה או מאסר עולם".
בשני נאמר כי "ביהמ"ש לא יטיל עונש מוות אלא אם בוצעו מעשי ההמתה, לפי הנחיית אויב, קריאת אויב לבצע פעולות או קריאת ארגון או מתוך היענות לקריאתם או מתוך מטרה לבצע פעולת טרור, להרוג ולפצוע".
נוסף על כך יוכנס לפיו מי שעובר עבירה שהיא מעשה טרור תוך כדי שימוש בנשק כימי, ביולוגי או רדיואקטיבי בחומר מזיק או במתקן רגיש או תוך פגיעה במתקן רגיש העלול לגרום לפגיעה חמורה בציבור גדול העונש המקסימלי שניתן יהיה לגזור הוא עונש מוות ולא מאסר עולם.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20