אלפיים איש השתתפו בהלוויית ראובן שמרלינג הי"ד באלקנה, שנרצח ע"י פועליו הערבים בכפר קאסם ביום רביעי שעות לפני כניסת חג הסוכות.

לווית ראובן שמרלינג. צילום: דני סיטרון
לווית ראובן שמרלינג. צילום: דני סיטרון

בני המשפחה הגיעו להלוויה עם חולצה שהכינו לכבוד יום הולדת ה-70 של ראובן, שאמור היה לחול אתמול. "סימן שאתה צעיר. חוגגים 70 לסבא", נכתב על החולצות.

בתו עידית ספדה לו: "אבא אהוב שלנו, הכול היה מוכן ליום ההולדת שלך. הכנו שיר, הדפסנו חולצות, הכנו מצגת ומשחק לכול המשפחה ורק החתן הנמצא לא נמצא. לא הספקנו להיפרד אבא. תודה אבא. תודה על מאור הפנים, על החיוך הקורן, על אהבה אמיתית לאמא ולנו, על שמחת החיים, זמירות השבת, התפילות והעזרה הרבה".

"סבא, זה פשוט לא נתפס", ספדה לו הדר הנכדה הבכורה. "אנחנו יושבים כולם אצלכם בחג ומחכים שתיכנס לסוכה בצחוק גדול או בשיר, שתשב ליד השולחן ותניף את אחד הקטנים. אתה כמו דוד המלך שנולד ונפטר באותו יום בגיל 70".

בלוויה השתתפו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', מוטי יוגב וניסן סלומינסקי וכן אלוף פיקוד המרכז רוני נומה.

ראובן שמרלינג הי"ד
ראובן שמרלינג הי"ד

ח"כ ניסן סלומינסקי, תושב היישוב אלקנה, ספד לחברו בבכי: "איש אדיר, אציל, בעל ערכים ואידיאליסט, שלבו רחב בפתחו של עולם. טוב לוב לב, חסד ונתינה. מי לא אהב אותו? בקולו הנפלא ובניגוניו שמגיעים מגן עדן, הצליח להרים את הקהילה. צריך שעות על גבי שעות כדי לספר על אפס קצהו של האיש הנפלא הזה. מה נעשה שזה חול המועד ונאסר עלינו להספיד אותו הספד מלא".

כזכור, אתמול הוטל צו איסור פרסום על פרטי האירוע. במשטרה אמרו כי נבדק האם מדובר בפיגוע לאומני או ברצח פלילי. החשד הראשוני שהיה הוא כי פועלים פלסטינים שעבדו אצלו היכו אותו למוות בשל סכסוך כספי. בחקירה מעורב גם השב"כ.

לווית ראובן שמרלינג הי"ד. צילום: דני סיטרון
לווית ראובן שמרלינג הי"ד. צילום: דני סיטרון

משפחת שמרלינג מסרה אתמול: "למשפחה הכואבת אין ספק כי מדובר ברצח נתעב על רקע לאומני. ראובן (מוטי) שמרלינג ז"ל היה אדם אהוב על כל מכריו, איש חסד לכל נצרך ללא הבדל. היה מוקד של שמחה והפיץ אור בכל מסגרת שבה פעל. הוא נלקח מאיתנו ביום הולדתו ה-70 כשכל המשפחה המורחבת מתכנסת לחוג את החג כמידי שנה בשנה בחג הסוכות. מסיבת הולדתו הפכה לצערנו ליום אבלנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למקרה וכתב בדף הפייסבוק שלו: "אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחת שמרלינג וליישוב אלקנה על הירצחו של ראובן שמרלינג ז״ל. אנחנו נעשה הכל כדי להביא לדין את מי שביצע את הרצח המזעזע הזה. יהי זכרו ברוך".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי