ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יעקב ליצמן, ביקרו הבוקר (ב') את הפצועים מהפיגוע בארמון הנציב, המאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. אל השניים התלוו מנכ"ל בית החולים הדסה פרופ' זאב רוטשטיין ומנהל בית החולים פרופ' יורם וייס.

רה"מ ושר הבריאות מבקרים הבוקר את הפצועים. צילום: קובי גדעון לע"מ
רה"מ ושר הבריאות מבקרים הבוקר את הפצועים. צילום: קובי גדעון לע"מ

"באתי הנה עם שר הבריאות ועם מנהלי בית החולים הדסה לבקר את הפצועים שלנו, את דנה, את עידן ואת לירון. יעל ובר, שהם בטיפולים בשערי צדק, לא רציתי להפריע להם", אמר ראש הממשלה. "פגשתי את הפצועים שלנו, דיברתי איתם ועם המשפחות שלהם.  קודם כל אנחנו מברכים על הטיפול שהם מקבלים על נתיב ההחלמה שמסתמן. זה מחמם לנו את הלב, בצד הלב שנקרע היום אל מול ההלוויות הבאמת מטלטלות של חיילים, חייל וחיילות שלנו, שנגדעו באיבם".

לדברי רה"מ, "חשוב ביותר להבין הוא שאנחנו תחת מתקפה מסוג חדש, מתקפה של מפגע בודד שמקבל השראה והוא מחליט בן רגע לעשות מעשה – במקרה הזה, מעשה של דריסה. אנחנו נערכים אל מול התופעה הזאת בשלוש דרכים ועוד אחת: הדרך הראשונה זה להרחיב את התשתית הפיזית המונעת. אנחנו הקמנו בשנה האחרונה עמודים, הקמנו בטונדות במפרציות, בטרמפיאדות, גם ביהודה ושומרון וגם בירושלים. הדבר הזה כבר הציל חיים ואתמול ניתנה ההנחיה להרחיב את זה עוד יותר בירושלים וייתכן גם במקומות אחרים".

רה"מ בנימין נתניהו מבקר את הפצועים. צילום: לע"מ

"הדרך השניה היא תשתית מודיעינית מונעת. איך אתה יכול לדעת אם האיש הזה יעשה את זה, איך נדע לאתר אותם מראש? וכאן גופי הביטחון עובדים על זה במרץ שנה שלמה. יש עוד כמה פעולות נוספות שאנחנו עוסקים בהן בימים אלה על מנת להיות במצב ייחודי שאנחנו יכולים לאתר מקרים כאלה מראש – דבר חשוב מאין כמוהו", הוסיף נתניהו. "הדרך השלישית היא כמובן ההתערבות המהירה של חיילים ואזרחים. ראינו את זה אתמול עם המאבטח, הקצינה והחיילים שפעלו מהר ועל ידי כך סיכלו אסון גדול יותר. לפעמים מסכלים את האסון עוד בטרם התרחש".

רה"מ בביקור פצועי הפיגוע בבי"ח הדסה עין כרם. צילום: קובי גדעון, לע"מ
רה"מ בביקור פצועי הפיגוע בבי"ח הדסה עין כרם. צילום: קובי גדעון, לע"מ

"אמרתי שיש דבר רביעי, בעיניי הוא הכי חשוב, כשאני ראיתי עכשיו את הפצוע ושתי הפצועות שלנו, זה פשוט לא יאומן, הם אמרו לי דבר אחד: 'ראש הממשלה, אנחנו רוצים לחזור לקורס, אנחנו רוצים לחזור לשירות, אנחנו רוצים להמשיך במשימה שלנו כחיילי צבא הגנה לישראל'. זה הסוד האמיתי של המדינה שלנו ובגלל זה אנחנו ננצח, בגלל זה ניצחנו עד היום", ציין רה"מ.

"אני חייב להגיד שההורים, גם כן הם אסירי תודה, כשהם רואים כמונו את השינוי שחל במצבם של הפצועים. הרופאים והצוותים הרפואיים, עומדים שם והם כמובן עושים את המלאכה מסביב לשעון – כל הכבוד", סיכם נתניהו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20