תרגיל נוסף של האופוזיציה? בשעה שכמה חברי כנסת ושרים נכחו בהלווית הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח אמש בפיגוע הירי בחוות גלעד, החליט יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון, להסיר את כל בקשות הדיבור על "חוק ליצמן" ולדרוש הצבעה מיידית על החוק, במטרה להביך את הקואליציה ולמנוע מהעברת חוק היסוד הזה, שדורש רוב מוצק של 61 חברי כנסת. עם זאת, החוק עבר בסופו של דבר במליאה.

ח"כ יואל חסון, צילום יונתן זינדל פלאש 90
ח"כ יואל חסון, צילום יונתן זינדל פלאש 90

 

"התרגילים בהם נוקטת האופוזיציה בשבועות האחרונים הם שפלים וחסרי כל מימד מוסרי", אמרה ח"כ נאווה בוקר. "אחרי שהתעלמו מח״כ מאושפז בביה״ח, אחרי שאסרו להתקזז עם ח״כ שישב שבעה, הם מוצאים בהלוויה של יהודי שנרצח על ידי בן עוולה, שעת כושר לסכל העברת חוקים. מדובר בשפל מוסרי".

בשעה שלוש התכנסה הממשלה בכנסת לדיון שתכליתו אישור בזק של החוק לפני עלייתו לקריאה שנייה ושלישית. החוק עבר בסופו של דבר, זאת בשל העובדה שהרשימה המשותפת לא מצביעה באופן קבוע נגד הצעות חוק של יהדות התורה. חברי הכנסת הערבים מעריכים מאוד את יעקב ליצמן ואת תפקידו במשרד הבריאות.

החוק עצמו יסמיך את ליצמן לשוב לתפקידו במשרד הבריאות אולם הפעם בתפקיד סגן שר, כפי שהיה בעבר, ומבלי שיש לו סמכויות להצביע בממשלה.

מסע הלוויה של הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: הלל מאיר/TPS
מסע הלוויה של הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: הלל מאיר/TPS
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20