מתוך הפטריוטים, א'-ה' ב-22:00

שר החינוך בנט נגד עיתון "הארץ" – סיבוב נוסף: יו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט האשים היום (א') את ביטאון השמאל הקיצוני באנטישמיות, לאחר שפורסם בו מאמר המשווה בין חללי צה"ל לשהידים.

בנט התייחס למאמר של רוגל אלפר, "אל מלא רחמים – טקסט ג'האדיסטי", וטען כי העיתון חורג ממרחב הדיון הלגיטימי בין ימין לשמאל.

"במה שונים חללי צה"ל משהידים?" שואלים בעיתון "הארץ". צילום מסך
"במה שונים חללי צה"ל משהידים?" שואלים בעיתון "הארץ". צילום מסך

"העיתון תקף הבוקר את מרים פרץ (!) ששכלה את שני בניה (אוריאל ז״ל ואלירז ז״ל) למען קיום מדינת ישראל וכדי שכולנו נוכל לחיות כאן", כתב בנט. לדבריו, "'הארץ' משווה אותה לאמא של ג׳יהאדיסטים מוסלמים, ובאותה הזדמנות מבזה את חללי צה״ל". לטענת בנט, "מבחינת העיתון הזה אין הבדל בין אם שכולה של גיבור ישראל לבין אמא של מחבל-רוצח".

שר החינוך הבהיר כי "היהדות מקדשת את החיים; הג'יהאד האיסלמי מקדש את המוות. צה״ל נלחם להגן על חיי אזרחי ישראל; ארגוני האיסלאם הג׳יהאדי פועלים לרצוח את אזרחי העולם. מי שמשווה בין השניים, איבד את היכולת להבדיל בין טוב לרע, ולמעשה שונא את עמו ואת מורשתו. לא ייאמן. עיתון ישראלי. אחר כך קוראים מאמרים כאלו בעולם ומפתחים שנאה כלפי ישראל".

יו"ר הבית היהודי שב והאשים את העיתון ב"אוטו – אנטישמיות", והזכיר כי מדובר ב"תופעה חברתית-פסיכולוגית שבה יהודי מפתח בוז ועוינות אובססיביים כלפי המסורת היהודית, מנהגים, וכלפי יהודים שומרי מסורת. עיתון הארץ לוקה באוטו-אנטישמיות. האחריות על המאמר איננו רק על הכותב, אלא על המערכת שמעודדת רוח שנאה-עצמית זו. זה לא שמאל וזו לא ״הדתה״; זהו אוטו אנטישמיות".

כזכור, ביום חמישי האחרון התקוטטו בנט ומו"ל "הארץ" עמוס שוקן בטוויטר. "תקשורת שקרנית, נמאסתם", תקף בנט – לאחר שכתב העיתון ברק רביד העלה צילום של 'מולד' בו מואשם בנט בהדתה. "אתם שקרנים.  אתם מסיתים", כתב בנט, "אל תתלוננו בעתיד כשראש הממשלה אומר עליכם שאתם פייק ניוז, הוא צודק 100%. אתם שקרנים ומסיתים".

שוקן השיב: " "נפתלי אולי אתה שקרן? ברק דווקא כתב שמשנת 2011. לפי החתימה זה פרסום וצילום של 61 לא של הארץ. ופולו אפ על הדתה צריך לעשות כל עוד היא מתקיימת".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי