אחרי שאמש ניצלה העיתונאית ואשת השמאל אושרת קוטלר את הפתיח בתכניתה כדי לקשר בין רצח הנשים לבין הרצח של לוחמת מג"ב, הדס מלכא, תוך שהיא תוקפת את השרה רגב, הגיבה היום שרת התרבות לדברים והאשימה אותה בדמגוגיה.

רגב וקוטלר. צילום: פלאש 90
רגב וקוטלר. צילום: פלאש 90

בפוסט שהעלתה רגב לעמוד הפייסבוק שלה כתבה רגב כי "הקישור בין אלימות פלילית על רקע אישי, לבין הטרור הלאומני והדתי שמדינת ישראל מתמודדת איתו הוא דמגוגי ומעוות". לדבריה, "המונולוג שלך אתמול, פוגעני ואלים גם כשהוא במסווה ליברלי, ומה שאת מכנה "זוטות תרבותיות". רגב סיימה בעקיצה לקוטלר והזכירה את מאבקה נגד השמעת שירי דרוויש ואת העובדה שאחד המחבלים שאב השראה מהמשורר הלאומן הפלסטיני: "למשל מאבקי על שירת דרוויש – אני בהחלט מחשיבה תשתיות טרור, כפי שתוכלי ללמוד מחולצת אחד המחבלים מאתמול וההשראה שהוא קיבל משיריו".

כזכור, אמש נשאה קוטלר מונולוג מקומם במהלכו קישרה בין רצח נשים, בעיקר בחברה הערבית, על ידי בעליהן, לבין הרצח של הדס מלכא בידי מחבל. "השבוע נרצחו בישראל חמש נשים, האחרונה מביניהן, הדס מלכא, נרצחה בידי מחבלים", התפייטה קוטלר. "צה"ל פשט על הכפר ממנו יצאו המחבלים, הטיל עליו עוצר ופתח בחקירות ומעצרים לקראת הרס בתיהם. תגובה מידית וחזקה, שגם אם אפשר להתווכח על מידת היעילות שלה, הרי שהיא באה מהר ובעוצמה".

בהמשך, השוותה קוטלר בין המקרים. "בשבוע האחרון נרצחו ארבע נשים נוספות בידי מחבלים, אבל מסוג אחר, בני זוגן. הגברים שלא הצליחו או הספיקו להתאבד נעצרו, וזהו. תהום עצומה פעורה בין התגובה הכוחנית והמיידית לטרור ביטחוני, מול אי התגובה המוחלט לטרור בתוך המשפחה".

לבסוף, האשימה קוטלר במצב את השרה רגב. "רצח נשים הוא לא גזירה משמיים, הוא לא טרגדיה שאין דרך לעצור אותה. הוא תעודת קלון לנו כחברה, ותעודת עניות לממשלה ובמיוחד לנשים השרות שמכהנות בה, שלפחות אחת מהן עסוקה בצווחנות טיפשית על זוטות תרבותיות ויצירת גימיקים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20