הביקורת על דבריה של ח"כ מרב מיכאלי אודות המשפחה הגרעינית נמשכת והפעם גם מתוך מפלגתה: ח"כ איתן כבל תקף ביום שישי האחרון את דבריה של מיכאלי ואמר כי למשמע הדברים בשרו "נעשה חידודין חידודין".

איתן כבל ומירב מיכאלי. צילום: פלאש 90
איתן כבל ומירב מיכאלי. צילום: פלאש 90

כזכור, בפאנל של תוכנית טלוויזיה אוסטרלית שנערך לפני כחודש, הטיפה מיכאלי לפירוק התא המשפחתי הגרעיני ואף טענה כי ה"המשפחה הגרעינית היא המקום הכי פחות בטוח בשביל ילדים". דבריה עוררו סערה ובתגובה האשימה מיכאלי את "הימין הדתי הקיצוני" בסילוף דבריה ועריכה מגמתית – "ניסיון של גורמים בימין הדתי והקיצוני להציג אותי כמפלצת מסוכנת" וטענה כי "ברשת הופיעו לפתע קטעים מתוך הדברים שאמרתי בתכנית, ערוכים באופן מגמתי, מוצאים מהקשרם".

אלא שכעת מתברר שלא רק את הימין דבריה קוממו. "אני כבר רגיל לשמוע מעת לעת את אמירותיה יוצאות הדופן של חברתי מרב מיכאלי", כתב בפייסבוק חבר סיעתה איתן כבל. "ברוב המקרים אני לא מסכים עמה, לעיתים רחוקות מאוד אני מסכים ובמקרה הנוכחי אינני מוכן להבליג. האמת שגם במקרה הנוכחי הייתי מבליג, אלא שהפתיח של דבריה שטרחה לשלוח לנו לא השאיר אותי אדיש – 'המשפחה הגרעינית כפי שאנו מכירים אותה היא למרבה הצער המקום הכי פחות בטוח עבור ילדים'".

"המוסד הזה נוצר ועוצב כדי לתת לגברים שליטה וחזקה על נשים וילדים". ח"כ מיכאלי בהרצאתה ב-TED. צילום מסך מתוך YuoTube
"המוסד הזה נוצר ועוצב כדי לתת לגברים שליטה וחזקה על נשים וילדים". ח"כ מיכאלי בהרצאתה ב-TED. צילום מסך מתוך YuoTube

כבל המשיך ותקף: "באמת מרב חברתי? המשפחה הגרעינית היא המקום הכי פחות בטוח עבור ילדים, ולכן המדינה תתערב ותסדיר את העניין? כמו שהיא מסדירה בצהרונים, בבתי אבות, בבתי הכלא ובכל פינה בחברה הישראלית המערבית ורחמנא לצלן זו המסורתית? כשצפיתי בך והאזנתי לדבריך, בשרי נעשה חידודין חידודין עד כמה הרחקת לכת. אינני חושב שאת עושה זאת על מנת לקבל תשומת לב אבל הפעם הגזמת בהכללה פוגענית ומיותרת וגם לא נכונה".

לדברי כבל, "המשפחה היא הגרעין החשוב ביותר וככל שגרעין המשפחתי יהיה חזק יותר כך החברה באשר היא תהיה חזקה יותר. אין לי ספק שמאז ומעולם יש משפחות אשר בתוכן נעשים דברים נוראיים, ולידיעתך זה חוצה גבולות, תרבויות ועדות, אך האם בשל כך נרסק את המשפחה וניתן לכל הורה מלווה? ומי ישגיח לשיטתך על המשגיח?"

לסיום הבהיר כבל: "לא ולא מרב! לא את ולא אף אדם בעולם יכול לממש את רעיון העיוועים שאת מציעה, שלידיעתך כבר נוסה במסגרת הקיבוצית ואף התרסק בקול תרועה רמה שפרנסה ועדיין מפרנסת פסיכולוגים ופסיכיאטריים".

 

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי