אדם החשוד בניסיון לפגוע באוטובוס קבוצת הכדורגל בורוסיה דורטמונד נעצר לפני שעה קלה. כך נמסר מהתובע הפדרלי הגרמני.  העצור ככל הנראה קשור לאיסלאם הקיצוני.

קבוצת הכדורגל בורסיה דורטמונד. צילום: רויטרס
קבוצת הכדורגל בורסיה דורטמונד. צילום: רויטרס

במסיבת עיתונאים נמסר כי מדובר בחשוד אחד מתוך שניים, וכי לשניהם יש רקע איסלאמי קיצוני. המשטרה פרצה לביתו ומנהלת חיפוש בשעה זו. התובע ציין כי המשטרה "מתייחסת לאירוע כאירוע טרור"

קודם לכן אישרה המשטרה הגרמנית כי המטענים שהתפוצצו אתמול ופגעו באוטובוס של קבוצת הכדורגל דורטמונד, הונחו במטרה לפגוע בשחקני הקבוצה הגרמנית שעשו דרכם לאיצטדיון שם אמור היה להתקיים משחק רבע גמר ליגת האלופות מול מונאקו מצרפת. כמו כן נבדק האם הפיצוצים שאירעו אמש ליד אוטובוס של קבוצת הכדורגל דורטמונד קשורים לטרור אסלאמי – כך דווח לפני זמן קצר (רביעי) בסוכנות הידיעות הגרמנית DPA.

כוחות גדולים של משטרה של מחוז נורדריין-וסטפאליה נמצאים עדיין באזור בו אירעו הפיצוצים שגרמו לניפוץ חלונות האוטובוס ולפציעת שחקנה של דורטמונד מארק בארטרה. כמה שעות אחרי האירוע, גורמים רשמיים במשרד המשפטים בגרמניה אמרו כי הפיצוצים כוונו אל אוטובוס הקבוצה. המשטרה בגרמניה מבצעת חקירה בלי למסור פרטים נוספים למרות שסמוך לאוטובוס שנעצר בעקבות הפגיעה בו נמצא מכתב המעיד על קבלת אחריות.

העיתון Sueddeutsche Zeitung דיווח כי במכתב נכתב שהפיצוצים באו כתגובה לפעילות של צבא גרמניה נגד דאעש בסוריה במסגרת הקואליציה הבינלאומית נגד הארגון.

חוקרי משטרת דורטמונד בזירה שבה התפצצו אמש 3 מטענים, בסמוך לקבוצת בורוסיה דורטמונד. צילום: רויטרס
חוקרי משטרת דורטמונד בזירה שבה התפצצו אמש 3 מטענים, בסמוך לקבוצת בורוסיה דורטמונד. צילום: רויטרס

גרגור לאנג, מפקד המשטרה המקומית, נתן הודעה קצרה מאוד ואמר לתקשורת כי מדובר בתכנון לפגוע באוטובוס של דורטמונד: "זאת הייתה המטרה, אבל עדיין לא ידוע אם מדובר במתקפת טרור".

באיצטדיון הזיגנאל אידונה פארק, בו ייערך הערב המשחק, יש כבר כוחות משטרה רבים שמאבטחים אותו, החשש בגרמניה כי יהיו ניסיונות לבצע פיגועים נוספים במשחק והמשטרה המקומית קיבלה תגבורת של שוטרים מאזורים סמוכים לדורטמונד. נמסר כי  המשטרה המקומית ביקשה מהאוהדים להקדים למשחק בגלל הבדיקות הקפדניות שיהיו בכניסה לאיצטדיון. בנוסף, תוגברו הכוחות באיצטדיון ארנה במינכן שם ייערך המשחק בין באיירן מינכן לריאל מדריד.

ויש גם בשורות טובות. מארק בארטרה נותח בידו בבית החולים ומצבו טוב. "בארטרה עבר ניתוח בידו אחרי ששבר את עצם החישור (חלק מהמפרק עד שורש כף היד). גם חתיכות זכוכית הוצאו מידו. הוא בסדר, אבל בשוק״, נמסר מהמועדון הגרמני הבוקר.

אוטובוס קבוצת הכדורגל דורטמונד שנפגע בסדרת פיצוצים בגרמניה 11.4.17. צילום :רויטרס
אוטובוס קבוצת הכדורגל דורטמונד שנפגע בסדרת פיצוצים בגרמניה 11.4.17. צילום :רויטרס
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20