באירוע שבתרבות שהתקיים היום (ש') במרכז הכרמל בחיפה התייחס השר צחי הנגבי (הליכוד) לרעיון סיפוח יהודה ושומרון. על פי דיווח ברשת ב', הנגבי אמר כי מפלגת הליכוד בה הוא חבר מתנגדת לסיפוח חד צדדי של יהודה ושומרון וכינה את המהלך "אסון".

אסון. השר צחי הנגבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
אסון. השר צחי הנגבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עוד התייחס הנגבי לחקירת ראש הממשלה והעיד כי מהיכרותו את נתניהו זה כשלושה עשורים כאדם ישר, הוא מאמין כי החקירה לא תעלה דבר.

על פי סקר שערך מכון רפי סמית' עבור רשת ב' 39% מאזרחי ישראל תומכים בסיפוח כל שטחי יהודה ושומרון למדינת ישראל. 31% מכלל מהמשיבים תומכים בסיפוח גושי ההתיישבות והקמת מדינה פלסטינית בשאר השטח.

לעומת זאת, 30% מכלל המשיבים תומכים בפתרון שתי המדינות, כלומר הקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל בגבולות 1967 ששוחררו ע"י ישראל במלחמת ששת הימים.

במגזר היהודי 40% מהמשיבים תמכו בסיפוח מלא, בעוד רק 27% תמכו בהקמת מדינה פלסטינית. במגזר הערבי רוב מכריע תמך בהקמת מדינה פלסטינית.

למרות דבריו של השר הנגבי, הסקר העלה כי 80% ממצביעים הליכוד תומכים בסיפוח, כאשר 51% מאמינים בסיפוח מלא של יהודה ושומרון ועוד 29% מאמינים בסיפוח הגושים.

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת, חברי הכנסת יואב קיש (הליכוד) ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) בירכו על התוצאות ואמרו כי תחילה יקדמו חוק להחלת ריבונות על מעלה אדומים. בהמשך יבקשו לספח את שאר ישובי יהודה ושומרון.

גם שר החינוך נפתלי בנט הביע שביעות רצון מהתוצאות וצייץ בתגובה בטוויטר: "סקר עוצמתי. עם ישראל בעד החלת הריבונות ברוב עצום. להבא, נא להציג את תכניתי: סיפוח C, אוטונומיה AB. זו אינה מדינה אחת".

עוד על פי הסקר 56% מאמינים כי תגובת ראש הממשלה והסנקציות אותן הטיל על חברות מועצת הביטחון שתמכו בהחלטה האנטי ישראלית בשבוע שעבר הן מקובלות. 44% מהמשיבים סברו כי התגובה איננה מקובלת. והשרים המוערכים ביותר הם שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) ושר התחבורה ישראל כץ (הליכוד)

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20