חברי הוועדה לתכנון ולתקצוב מטעם המל"ג הצביעו נגד הקמת פקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל שכבר הונחה בה אבן הפינה. מדובר בהצבעה חוזרת שהתקיימה לבקשת היועץ המשפטי לממשלה מאחר ואחת המשתתפות בהצבעה הקודמת הייתה בניגוד עניינים. הפעם, בניגוד להצבעה שהתקיימה לפני כחצי שנה, לא היה רוב להחלטה להקים את הפקולטה.

המשקיע שלדון אדלסון בטקס הנחת אבן הפינה של בית הספר לרפואה החדש באוניברסיטת אריאל, יוני 2018. צילום: בן דורי, פלאש 90

 

"אינני מתכוון לוותר", קבע בתגובה שר החינוך נפתלי בנט. "אלחם בקרטל האוניבסיטאות עד שנקים את הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל".

"אלחם בקרטל האוניבסיטאות". השר בנט בטקס חנוכת בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל

 

משרד הבריאות: "אנו קוראים לשינוי ההחלטה"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מסר בתגובה להחלטה לבטל את האישור להקמת בית הספר כי "מדובר במרכיב חיוני וקריטי להגדלת שיעור הסטודנטים לרפואה בישראל. לא מתקבל על הדעת שמחצית ויותר מבוגרי הרפואה בישראל מגיעים מחו"ל מבתי ספר שרמתם לא תמיד מספקת".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן-טוב, הוסיף: "אנו מצטערים על ההחלטה של הוועדה וקוראים לשינוי ההחלטה. נמשיך לעבוד יחד עם יו"ר ומנכל הוועדה על מנת להביא להשלמת התהליך".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

אוניברסיטת אריאל: "ההחלטה נפלה משיקולים זרים"

באוניברסיטת אריאל מסרו כי "הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטה היא מהלך מרכזי בפתרון המשבר הלאומי במחסור ברופאים הלומדים בארץ. לצערנו נפלה ההחלטה היום משיקולים זרים. לימודי הרפואה יחלו כמתוכנן באוקטובר הקרוב ואנו בטוחים כי הגורמים המוסמכים לכך יתמכו במהלך חיוני וחוקי זה כדי לאפשר קידום התהליך ללא מכשולים".

אילת כהנא

אילת כהנא