הישג נוסף לעתירה של משפחת גולדין נגד הממשלה: המדינה הודיעה לבג"ץ כי היא עצרה את ביקורים של משפחות מיו״ש את עצירי חמאס מעזה השוהים בבתי הכלא בישראל.

לאה ושמחה גולדין בבג"ץ. צילום: פלאש 90

 

במהלך הדיון המשפטי שהתקיים בצהריים בבג"ץ בעתירה שהגישה משפחת גולדין כנגד הממשלה והקבינט המדיני-בטחוני הבהיר נציג מחלקת הבג״צים בפרקליטות המדינה, כי בשבועות האחרונים עצרה המדינה גם את ביקורי המשפחות מיו״ש את עצירי חמאס מעזה. לשאלת הרכב שופטי העליון הנדל, שוהם ואלרון הבהיר הפרקליט כי באופן מעשי אסירי חמאס מעזה אינם זוכים כעת לביקורי משפחות באופן גורף.

הדיון המשפטי שהתקיים היום עסק בעיקר בנושא הכניסות ההומניטאריות לטיפולים רפואיים של אנשי חמאס ומשפחותיהם מעזה לישראל. עמדת משפחת גולדין, שהוצגה בדיון על ידי היועצים המשפטיים שלה פרופ׳ אביעד הכהן ועו״ד עודד סבוראי, היא שיש למלא אחר החלטת הקבינט במלואה ולא לאפשר כלל כניסות לטיפולים רפואיים לישראל. הוריו של סגן הדר גולדין, לאה ושמחה גולדין, אמרו לאחר הדיון בנושא זה "הגיע הזמן להבהיר לחמאס ואנשיו כי ימי הטיפולים הרפואיים בישראל הסתיימו ומעתה ועד החזרת החיילים הטיפולים הללו יינתנו בקטאר, טורקיה, מצרים וירדן".

הרכב השופטים התיר, באופן חריג, לאביו של סגן הדר גולדין, פרופ׳ שמחה גולדין, לומר מספר דברים במהלך הדיון. פרופ׳ גולדין אמר בכאב בבית המשפט כי ״ראש הממשלה נתניהו הוביל את הקבינט המדיני-בטחוני לקבל החלטה שמטרתה להפעיל לחץ על חמאס, אבל נוכחנו לדעת שהחלטה זו לא מיושמת. לו זה אפשרי הייתי דורש להביא את ראש הממשלה לפה כדי לתת תשובות למשפחה ולכל אזרחי ישראל מדוע ההחלטות הללו לא מיושמות. מי שמרחם על אכזרים, מתאכזר למשפחות החיילים החטופים״.

לאה ושמחה גולדין בבג"ץ. צילום: פלאש 90
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון