לאחר שיו"ר מפלגת "יש עתיד" ח"כ יאיר לפיד תקף את ראש הממשלה נתניהו והאשים אותו במעורבות בפרשת הצוללות וכן בכך שהוא מארגן התקפות עליו ברשתות החברתיות, בליכוד לא נשארו חייבים:

לפיד ונתניהו. צילומים: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"מתי יאיר לפיד יתנצל על שקריו בנוגע לכך שהליכוד מימן נגדו קמפיין ממומן ולא-רשמי בפייסבוק, לאחר שנחשף כי מדובר בקמפיין שהפעיל בכלל אבי גבאי? מתי לפיד יתנצל על שקריו בפרשת הצוללות, לאחר ששוב הובהר היום סופית כי רה"מ נתניהו כלל אינו חשוד בנושא?", מסרו מהליכוד.  "איך אפשר להאמין למילה שיוצאת ליאיר לפיד מהפה?", הוסיפו.

כזכור, לאחר שראש הממשלה מסר היום (ג') עדות בפרשת הצוללות אמר לפיד: "עכשיו שנתניהו העיד בפרשת הצוללות הגיע הזמן שיסביר מדוע אישר לגרמנים מכירת צוללות מתקדמות למצרים. מי ביקש זאת ממנו ולמה?".

ב"יש עתיד" הגיבו גם לתגובת הליכוד ומסרו כי "הודעת לשכת נתניהו כי היא מעידה יותר מכל על השפל אליו הוא ואנשיו מדרדרים את השיח. האם כך מתבטא ראש ממשלה בישראל? האם זה הסגנון שאנחנו רוצים במרחב הציבורי בישראל? האם זה מה שהילדים שלנו אמורים לשמוע מאנשי הציבור שלהם? אנחנו מסרבים לרדת לרמה הזו".

עוד הוסיפו כי "במשך חודשים ארוכים טענו שלא יהיה מנוס מלזמן לחקירה את ראש הממשלה בפרשת הצוללות שכן האנשים הקרובים לו ביותר, ביניהם בני משפחתו, היו מעורבים ומעורבבים בעיסקה ונחקרו באזהרה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20